Çapraz Fıstık Bere Örgü Modeli Yapımı

Çapraz Fıstık Bere Örgü Modeli Yapımı
Çapraz Fıstık Bere Örgü Modeli Yapımı

Kışın dışarıda çok ihtiyacımız olacak yeni bir bere örgü modeli anlatımını sizlerin beğenisine sunacağım. Berenin modeli çapraz fıstık modelidir. Bu modeli bere haricinde boyunluk, atkı, bebek battaniyesi projelerinizde de çok rahat uygulayabilirsiniz. Yapı itibari ile biraz kalın ve yumuşa bir bere ama gerçekten ortaya güzel bir sonuç çıkıyor.

Farklı bere modellerinden diyebileceğimiz tığla fıstıklı bere yapımı sizi çok zorlamayacak bir yapım zorluğuna sahiptir. Daha önce lif ördüyseniz çapraz fıstıklı bere modelini de kolaylıkla kavrayabileceksiniz. Alt bant kısmını istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Misal bu bere örneğinde bir önden bir arkadan örülen ikili tırabzanlı bir lastik örgü yapılmıştır. 5 numara tığ ve orta kalın yün bir iplik bu berenin yapımı için idealdir. İki renkli bir bere modelidir. İstenilirse tek renkte güzel olacaktır.

Çapraz Fıstıklı Bere Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Videolu anlatımı da mevcut olan çapraz fıstıklı bere örgü modeli daha önce belirttiğim gibi alt kısmından başlanır. İlk önce berenin örüleceği kafa boyunda zincir çekilir. Sonrasında zincirlere batarak sıra başına kadar ikili tırabzanlar yapılır. Sonrasında bu yapılan tırabzanlara bir önden bir arkadan giriş yaparak yine ikili tırabzanlar örülür. Lastik örgü kısmı bu kadardır.

Çapraz fıstıklı örgü örneğine geçilir. Sadece başlangıçtaki fıstık yapımında 3 zincir çekilir. Diğer fıstık başlangıçlarında üç adet ikili tırabzan yapılır. Ardından 3 adet fıstık yapılarak bir önceki fıstığın yuvasına kapatılır. Her fıstıklı örnek başlangıcında 3 tane yuva atlanır. En son ponponu da eklediğimizde çapraz fıstıklı bere örgü modeli tamamlanmış olur.

Çapraz Fıstıklı Bere Örgü Modeli Video

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı