Cam Tabaklarınıza Neşe Getiren Uygulama

Beklentilerimize çok farklı şekillerde yanıt veren kendin yap projeleri, inanılmaz sonuçları her alanda sizlere sağlar. Farklı şekillerde yapabileceğiniz bu uygulamalar, en özel biçimde karşınıza çıkacak olan inanılmaz zevkli uygulamalardır da. Bu neden ile sizler de kendiniz, sevdikleriniz ve eviniz için eşsiz ve özel üretimler yapabilirsiniz. Değişiklik istediğinizde ya da evinizde ki ürünlerin modası geçtiğinde, bunları yenilemek yerine ufak sihirli dokunuşlar yapmanız çok daha özel sonuçları almanıza yardımcı olacaktır. Bu projemizde tam da bu aşamada çok hoşunuza gidecek türden. Farklı ve güzel renkli tabak yapımı projesi, evinizde ki cam ürünlere inanılmaz görsellik ve modernlik sunuyor. Bu şekilde beklentileriniz de inanılmaz bir biçimde karşılanacaktır.

renkli tabak yapımı

Bu işlem için evinizde ki cam tabakları kullanabilirsiniz. Ayrıca size şablon olarak yardımcı olacak yapıştırma yuvarlak materyallerden de alabilirsiniz. Özel seramik ve cam boyasına, metalik seramik boyasına ve koruyucu boyaya ihtiyacınız olacak. Bunların sprey olanlarını tercih ederseniz çok daha sağlıklı sonuç alırsınız.

renkli tabak yapımı resimli anlatım

İşlemin ilk şaması 1.resim de detaylı olarak gösteriliyor. Yuvarlak yapışkanlı parçalarınızı cam tabağınızın dış yüzüne belirli aralıklar ile yapıştırın. Bu işlemi boyanın o alanlara geçmesini önlemek adına yapıyoruz. Bu şekilde sprey boya ile boyandığında cam tabağınızın o alanları boyanmamış olacaktır. Dilerseniz bunu bir bant yardımı ile de yapabilir, çizgiler şeklinde uygulayabilirsiniz. Tasarımı size ait olacak olan renkli tabak yapımı harika sonuçları da sizler için sunacaktır. Son dönemde moda olan bu ürünleri, uzun yıllar sağlıklı bir şekilde de kullanabileceksiniz.

renkli tabak yapımı projesi

İkinci aşama ise yaldızlı boyanın uygulanması. Kalıplarınızı ana boyadan sonra çıkartın. Kalan boşluklar ile birlikte tüm tabağınızın alanını yaldızlı boya ile yeniden boyayın.

İşlem için dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi, tabağın temiz ve kuru olmasıdır. Aksi takdirde boya üzerinden atabilir. Ayrıca uygulama yaparken, boyanın etrafa dağılmasını önlemek adına gazete kağıtlarını ya da boya alanı poşetlerini kullanabilirsiniz.

renkli tabak nasıl yapılır

En son işlem ise boya sabitleyici ve koruyucuyu tabaklarımızın alt yüzeyine uygulamak olacak. Tüm boyanın daha uzun süre kalması için bunu mutlaka yapmalısınız. İşte renkli tabak yapımı projemizin harika sonuçları.

dekoratif renkli tabaklar

Tamamen istediğiniz renkler ile yapabileceğiniz bu uygulama, mutfaklarınızda hoş ve eşsiz bir sonuç sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Antep Fıstıklarıyla Vazo ve Kalemlik Süsleme başlıklı makalemizde Antep fıstıklarından cam kavanoz süslemesi, antep fıstıklarının kabuklarıyla süsleme ve antep fıstıklarıyla vazo ve kalemlik süslemek hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir