Cam Şişeleri Boyayarak Süsleme

Cam Şişe Süs
Cam Şişe Süs

Öncelikle bu konuyu anlatmadan önce dış görünümünü beğeneceğiniz güzel bir şişeyi keşfedip bu çalışmada kullanmak üzere malzemelere ekleyiniz. Bu çalışmada biz, sizler için uzun ve şık görünüme sahip bir şişe yani Damla’nın su şişesini tercih etik. Sizde istediğinize göre herhangi bir markanın şişesini rahatça tercih edebilirsiniz.

Fakat güzel bir şişe boyama çalışması elde etmek için şişenin etiketinin kolay sökülebilir olup olmadığına bakmanızı tavsiye edeceğim. Öncelikle yağlı boyayı temizleme konularıyla uğraşmamak için boyayı alabilecek ölçülerde bir kap bulup bu kabı yağlı boya ile doldurmalısınız.

Şişenin sadece içi boyanacaktır bu nedenle dışına boya kaçırmamaya özen göstermeliyiz. İlk işlem olarak süslü şişlere elde etmek konusunda boyayı şişenini içine döküp şişe dibinde birikmekte olan boyayı sağa ve sola doğru kaydırma yöntemiyle şişenin boyanmasını sağlamış olacaksınız. Eğer şişenin dışına boya taşımış ise tiner yardımıyla taşan boyaları silmelisiniz.

Bu işlemleri biraz çabuk şekilde yapmalıyız. Bunun nedeni ise boya kalınlaşmasın ve işlemler hızlı şekilde bitmiş olsun diyedir. Boyama işleminde boyayı şişenin her yerine iyice gezdirdikten sonra şişeyi bir süre ters çevirerek içinde yer alan fazla boyanın süzülmesini bekleyebilirsiniz.

Yağlı boyanın kuruması için ise en az 24 saat gibi bir süre beklemek gerekecektir. Şunu da belirtmek gerekir ki, bazı çalışmalarda akrilik boyanın kullanıldığını gördüm. Fakat akrilik boyanın but türde bir çalışmada başarısız sonuç verdiğiniz söylemek mümkün olacaktır. Sonuç olarak cam şişelerin içlerini renkli şekilde boyamak eğlenceli gelecektir. İstediğiniz renkte cam şişleri boyayabilirsiniz.

cam-siseleri-boyayarak-susleme (1)
cam-siseleri-boyayarak-susleme (2)
cam-siseleri-boyayarak-susleme (3)
cam-siseleri-boyayarak-susleme (4)
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı