Cam Şişeler Nasıl Boyanır

cam kavanoz boyama ve süsleme
cam kavanoz boyama ve süsleme

Mutfağınızda bulunan cam şişeleri ya da cam kavanozları dekoratif, eğlenceli mutfak gereçlerine döndürebilirsiniz. Yapımı çok zevkli ve dinlendiricidir.  Mutfağınızda ki bu gereçler hem sizin hem de misafirlerinizin çok hoşuna gidecek. Bu iş için çok şeye ihtiyacınız yok sadece beğendiğiniz bir desen şablonu, herhangi bir boya marketten edineceğiniz şalonuzda ki desene göre farklı renkte cam boyası,  uygun incelikte fırçalar ve bir bant yeterli olacaktır. Eğer çizimde çok kabiliyetli değilim diyorsanız çok daha kolay ve pratik boyama yapmak da elinizde. Özellikle şablonların yerleştirilmesi zor olan şişelerde uyuyabileceğiniz bu yöntem için. Sprey boya kurdela ve çift yönlü bir banda ihtiyacınız var.

Cam Şişeler Nasıl Boyanır

Öncelikle desenli boyamayı anlatalım. Yapmak istediğiniz desenin dış kontürlerinin belirgin olmasını istiyorsanız mutlaka siyah renkte cam boyası alacağınız boyalar içinde olmalıdır ayrıca dış kontürleri çizmek ve ince detayları boyamak için ince bir fırçayı mutlaka bulundurmalısınız.

Şimdi sıra cam kavanozunuzu yada şişenizi renklendirmekte. Şablonlar hazır olarak satılabildiği gibi kendi beğendiğiniz bir desenin şablon olarak kullanabilirsiniz. Burada desenin çok ince detaylı olmamasına dikkat gösterin. Beğendiğiniz deseni beyaz bir kâğıt üzerine çizin. İşte şablonunuz hazır durumda.  Elinizdeki şablonu kavanozunuzun içine yerleştirin sonrada bat yardımı ile sabitleyin. Deseninizin kesinlikle kaymayacağından emin olduktan sonra boyama işlemine başlayabilirsiniz. Kesin ve net kontürler istiyorsanız öncelikle siyah cam boyası ve ince fırçanızla şablonunuzdaki resmin kontürleri üzerinden geçin. Kâğıdınız cam kavanozun içinde olduğu için direk olarak boyama işlemine başlamış oldunuz. Resminizin hatlarını belirledikten sonra alan boyamasına başlayabilirsiniz. Sonrasında ise kavanozlarınızı iki saat kurutmak için beklemeniz yeterli olacaktır. Diğer yöntem ise şişenizin üzerine kurdelenizi sarın ve çift yüzeyli bant ile sabitleyin. Sonrasında sprey boya ile şişenizi boyayın işte mutfağınızda neşe katacak şişe ve kavanozlar hazır durumda.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı