Çam Dalı Banyo Lif Modeli

Çam Dalı Banyo Lif Modeli
Çam Dalı Banyo Lif Modeli

Yeni banyo lif örnekleri paylaşmaya devam ediyorum. Bu kez de farklı bir kare lif örneği yapılışını inceleyeceğiz. Adına çam dalı lif modeli verilen bu lifi gerçekten çok beğendim. Çok sıkı olmayan bir dokuda örülmüş ve kullanılan renkler ile motifleri oldukça güzel bir lif modeli olmuş.

Üç renkten oluşuyor. Her bir sırada 6 adet çam örneği yapılmıştır. Toplamda da bu çam motiflerinden 8 sıra örülmüştür. Örnek çalışmada mor, beyaz ve yeşil renkte lif ipleri kullanılmıştır.

Çam Dalı Lif Örneği Nasıl Örülür?

Çam dalı lif örneğinin kurulumu 2 sıradan oluşmuştur. Başlangıç olarak yeşil iple 100 adet zincir çekilmiştir ve ardından üzerine çam dalı motiflerinin yeşil yaprakları tırabzanlarla örülmüştür. Bu ilk sırayı meydana getirmiştir.

Çam Dalı Banyo Lifi
Çam Dalı Banyo Lifi

Sonrasında beyaz ya da mor iple fıstık örer gibi alt sıradaki tırabzanlara batarak toplanan ilmeklerin birlikte örülmesi işlemi gerçekleştirilmiştir.

Bu şekilde 8 sıra çam dalı motifi örüldükten sonra oluşan kare lifin kenar oyası işlenmiştir. Kenar oya modeli için de tırabzanlı bir motif örülmüştür.

Anlatımlı Çam Dalı Banyo Lifi Videosu

Bu güzelim kare banyo lif modeli yapılışını anlatan videosunu aşağıda paylaşıyorum. Videosundan çam dalı lif modelinin yapımını rahatlıkla öğrenebilir ve artık kendiniz de örebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/JBbXfIy-NzA (Ören Hanım)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı