Çakıl Taşından Nihale Yapımı

çakıl taşından nihale nasıl yapılır
çakıl taşından nihale nasıl yapılır

Hepimizin evde boş zamanı vardır. En çok da ev hanımlarını. Bu zamanlarını en güzel şekilde değerlendirmek isteyen ev hanımları, kendilerine bir hobi bulabilirler. Şüphesiz evinizde oluşturacağınız veya internetten bulabileceğiniz kendin yap projeleri sayesinde kaliteli ve güzel zaman geçirebilir, evinizin dekorasyonunu güzelleştirebilir ve yaptığınız ürünleri satarak ev ekonominize katkı sağlayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere evinizde yapılacak kendin yap projelerinden biri olan çakıl taşından nihale yapımını anlatacağım. Günümüzde yoğun çay tüketimi şüphesiz ki nihale kullanımını artıyor ve nihaleler ev dekorasyonunuzda önemli bir yere sahip oluyor.

Çakıl Taşından Nihale Yapımı için Gerekli Malzemeler:

  • Yeteceğini düşündüğünüz kadar çakıl taşı
  • Eski nihaleniz
  • Eski nihaleniz boyutunda bir adet keçe
  • Bir adet yapıştırıcı

Öncelikle bu projeyi yapmanız için düzgün taşlara ihtiyacınız olacağını hatırlatmak isterim. Bu projeyi yapmaya karar verirseniz ilk işiniz oldukça düzgün ve yayvan taşlardan bulmak olacaktır. Taşları yapıştırmak için kalın bir keçe kullanabilirsiniz. Ama eski nihaleniz üzerine keçeyi yapıştırıp, daha sonra taşları yapıştırırsanız daha güzel olur düşüncesindeyim. Çünkü çakıl taşlarının keçenin üstüne yapışması daha kolay olacaktır ve sizi fazla bekletmeden hızlı bir şekilde yapışacaktır. Çakıl taşlarını yapıştırmak için yapıştırıcı veya silikon tercih edebilirsiniz. Bu size kalmış bir şey. Şimdi size çakıl taşlarından nihale yapımını adım adım anlatacağım.

1. Keçeyi düzgün bir şekilde eski nihaleniz boyutunda kesin. Eğer eski nihalem çok küçüktü veya büyüktü derseniz keçeyi üzerine monte edebileceğiniz daha küçük veya daha büyük bir plastik parçası da işinizi görecektir.

2. Çakıl taşlarını büyüklerinden başlayarak dıştan içe doğru yapıştırın. (Büyük çakıl taşlarından başlamanızı tavsiye ediyoruz çünkü büyük taşları kullanarak işinizi daha erken bitebilirsiniz.)

3. Çakıl taşlarının arasında illaki küçük boşluklar kalacaktır bunları da elinizde bulunan daha küçük taşlarla kapatmayı deneyebilir yada büyük taşları parçalayarak boşluk kalan kısımlara yapıştırabilirsiniz.

Küçük Bir Not : Aslında topladığınız çakıl taşlarıyla sadece nihale değil tepsi süslemesi veya banyo paspası da yapabilirsiniz.

İşte çakıl taşından nihale yapımı başlıklı kendin yap isimli projemizin eseri:

çakıl taşından nihale yapımı
çakıl taşından nihale nasıl yapılır
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı