Buzlu Cam Örgü Örneği Yapımı

Buzlu Cam Örgü Örneği
Buzlu Cam Örgü Örneği

Merhabalar hanımlar; sizlere bugün buzlu cam örgü örneği hakkında bilgiler aktaracağız. Bu örneği yaparken hiç zorlanmayacaksınız, çünkü örgünün yapımında bildiğiniz iki modeli uygulayacaksınız. Birinci teknik örgünün ön yüzünde uygulanacak haroşa örgü modelidir. Haroşa yapmak için ipliği kendinize doğru çevirip bütün ilmekleri ters olarak öreceğiz. Ön yüzde hepsini ters öreceğiz. Devamında örgünün arka yüzüne gelince ise yine bilinen örgü modellerinden olan 1 artı 1 lastik uygulaması yapılacaktır. Yani bu örgü türünde ise bir ters bir düz örerek ilerleyeceğiz. Buzlu cam kesinlikle bütün örgü bitene kadar bu iki ilmek sistemiyle tamamlanacaktır. Ön yüzde bütün ilmeklerin haroşa olmasına dikkat etmeliyiz sevgili bayanlar.

Buzlu Cam Örgü Örneği

Buzlu Cam Örgü Modeli

Buzlu cam örgüsü tüm tekniği ile bu iki sıradan ibaret olacaktır. Sonuçta lastik cinsine benzeyen oldukça tok bir modeli tamamlamış olacağız. Bu örneği aynı zamanda örgülerin eteklerinde, yaka pervazlarında, kol ağızlarında ya da tüm örgüde kullanabileceksiniz. Buzlu cam modeli düz örgüdeki gibi asla kıvrılmayan örgüdür. Örgünün ön yüzüne kadar videoda ilerlendiğinde, göreceğiniz bütün ilmekler ters yani haroşa olacaktır. Örgümüzün arka kısmında ise lastik yani 1 artı 1 örgü modelini örmeye devam edeceğiz. Sonrasında bu iki sıranın tekrarıyla oldukça güzel, basit ve örülmeye değer bir modeli işliyor olacaksınız.

Buzlu Cam Örgü Örneği Yapılışı

Videolu anlatımda buzlu cam örgüsünü izlediğinizde, yeni başlayanların bile severek örecekleri model olacaktır. Bu örgü aynı zamanda örgüde yavaşlatmayan ritimde ilerlenmesini sağlayan örgülerdendir. Videodan takip ettiğinizde örgü örerken bayanın hiç zorlanmadan bir yandan anlatması bile, örgünün nedenli basit ve belli ritimle ilerleyebildiğini göstermektedir. Arka örgü kısmında örgüyü gördüğünüz gibi yapıyor olacaksınız.

Örgünün arka yüzünde 1+1 yapıp lastik uyguluyoruz, ön yüzde ise haroşa uygulayarak son derece kolay şekilde yapacaksınız. Hanımlar bu modeli çocukların giysilerinde, çocuk battaniyelerinde ve kendi hırka-battaniyelerde bile rahatça örebileceksiniz. Herhangi bir zorluğu yoktur. Zaten takılacağınız herhangi bir noktasında video anlatım sayesinde zorlanmadan, sorunsuzca siz de buzlu cam örgü örneğini kolayca örüp elde edeceksiniz. Buzlu cam örgü modelinin yapımında şimdiden sizlere kolay gelsin diyerek, farklı örneklerde görüşmek üzere hanımlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı