Ana Sayfa Örgü Modelleri Büzgülü Örgü Çanta Yapımı

Büzgülü Örgü Çanta Yapımı

Büzgülü Örgü Çanta
Büzgülü Örgü Çanta

Bu şık projemizde ise sizlere özel büzgülü örgü çantalardan söz etmek onların yapımını anlatmak istiyoruz. İster çapraz örgü motifleri ister basit kurdele güllerini seçiniz, nakışla süslemeye de uygun olan büzgülü çantalardan yapmak gayet kolay gelecektir.

Size özel bir çanta olması için mutlaka nakışta düz türde örgü ilmeklerini adınızın baş harfini yapacak şekilde uygulayabilirsiniz. Bu çantanın size özel ve harika görünüme sahip olmasını sağlayacaktır. Yapacağımız bu çanta 20,5 santim genişliği olan 23 santim kadar da uzunluğu olan bir çantadır.

Malzemeler:

  • Kalın pamuk ipliği (bükümlü olmalıdır)
  • 2×50 gram kadar beyaz yumak
  • Nakış için mavi iplik
  • 4mm kadar şiş

Öncelikle gerginlik için ölçü ise 10 santime 20 ilmek ve 28 sıra olmalıdır. Devamında ise ön ve arka kısmı aynı yapınız. 4mm şişler kullanarak, şişe 37 tane ilmek alınız. Şiş 19 santim olana kadar ekose motif eklemek isterseniz onu devam ettiriniz.

Motifi devam ederken 5. sırasıyla bitiriniz. Devamında ise bir sonraki sıra sonuna kadar ters örünüz. Bir ters örgü sırasıyla başlayarak 5 sıra düz örgü ilmeği devam ettiriniz. Tamamlama kısmında, parçaları 20,5 santim genişliğinde ve 25,5 santim uzunluğunda birleştiriniz. Nakışta ise düz örgü ilmeği kullanarak isminizin baş harfini çantaya işleyiniz. Diğer kareleri ise örgüyle çalışılmış türde olan motiflerle süsleme yapınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here