Büzgülü Örgü Çanta Yapımı

buzgulu-orgu-canta-yapimi

Bu şık projemizde ise sizlere özel büzgülü örgü çantalardan söz etmek onların yapımını anlatmak istiyoruz. İster çapraz örgü motifleri ister basit kurdele güllerini seçiniz, nakışla süslemeye de uygun olan büzgülü çantalardan yapmak gayet kolay gelecektir.

Size özel bir çanta olması için mutlaka nakışta düz türde örgü ilmeklerini adınızın baş harfini yapacak şekilde uygulayabilirsiniz. Bu çantanın size özel ve harika görünüme sahip olmasını sağlayacaktır. Yapacağımız bu çanta 20,5 santim genişliği olan 23 santim kadar da uzunluğu olan bir çantadır.

Malzemeler:

  • Kalın pamuk ipliği (bükümlü olmalıdır)
  • 2×50 gram kadar beyaz yumak
  • Nakış için mavi iplik
  • 4mm kadar şiş

Öncelikle gerginlik için ölçü ise 10 santime 20 ilmek ve 28 sıra olmalıdır. Devamında ise ön ve arka kısmı aynı yapınız. 4mm şişler kullanarak, şişe 37 tane ilmek alınız. Şiş 19 santim olana kadar ekose motif eklemek isterseniz onu devam ettiriniz.

Motifi devam ederken 5. sırasıyla bitiriniz. Devamında ise bir sonraki sıra sonuna kadar ters örünüz. Bir ters örgü sırasıyla başlayarak 5 sıra düz örgü ilmeği devam ettiriniz. Tamamlama kısmında, parçaları 20,5 santim genişliğinde ve 25,5 santim uzunluğunda birleştiriniz. Nakışta ise düz örgü ilmeği kullanarak isminizin baş harfini çantaya işleyiniz. Diğer kareleri ise örgüyle çalışılmış türde olan motiflerle süsleme yapınız.

Bir önceki yazımız olan En Yeni Örgü Çocuk Elbiseleri başlıklı makalemizde çocuk elbiselerinin modern örgü türleri, farklı çocuk örgü elbiseleri ve örgü çocuk elbiseleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir