Büzgülü Örgü Çanta Yapımı

Büzgülü Örgü Çanta
Büzgülü Örgü Çanta

Bu şık projemizde ise sizlere özel büzgülü örgü çantalardan söz etmek onların yapımını anlatmak istiyoruz. İster çapraz örgü motifleri ister basit kurdele güllerini seçiniz, nakışla süslemeye de uygun olan büzgülü çantalardan yapmak gayet kolay gelecektir.

Size özel bir çanta olması için mutlaka nakışta düz türde örgü ilmeklerini adınızın baş harfini yapacak şekilde uygulayabilirsiniz. Bu çantanın size özel ve harika görünüme sahip olmasını sağlayacaktır. Yapacağımız bu çanta 20,5 santim genişliği olan 23 santim kadar da uzunluğu olan bir çantadır.

Malzemeler:

  • Kalın pamuk ipliği (bükümlü olmalıdır)
  • 2×50 gram kadar beyaz yumak
  • Nakış için mavi iplik
  • 4mm kadar şiş

Öncelikle gerginlik için ölçü ise 10 santime 20 ilmek ve 28 sıra olmalıdır. Devamında ise ön ve arka kısmı aynı yapınız. 4mm şişler kullanarak, şişe 37 tane ilmek alınız. Şiş 19 santim olana kadar ekose motif eklemek isterseniz onu devam ettiriniz.

Motifi devam ederken 5. sırasıyla bitiriniz. Devamında ise bir sonraki sıra sonuna kadar ters örünüz. Bir ters örgü sırasıyla başlayarak 5 sıra düz örgü ilmeği devam ettiriniz. Tamamlama kısmında, parçaları 20,5 santim genişliğinde ve 25,5 santim uzunluğunda birleştiriniz. Nakışta ise düz örgü ilmeği kullanarak isminizin baş harfini çantaya işleyiniz. Diğer kareleri ise örgüyle çalışılmış türde olan motiflerle süsleme yapınız.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı