Büyüleyici Bir İğne Oyası Örneği Yapılışı

Büyüleyici Bir İğne Oyası Örneği Yapılışı
Büyüleyici İğne Oyası Örneği Yapılışı

Güzel iğne oyaları yazmalarınızda daha bir şık durmaktadır. O sebeple sizlere en güzel ve en yeni modelleri paylaşmaya çalışıyorum. Bu seferki model de Marifetli Eller kanalının büyüleyici bir iğne oyası örneği olacak. Nasıl yapıldığını ve püf noktalarını sizlere aktarmaya çalışacağım.

Öncelikle ara kısımları oyanın sap kısmı ile birlikte oluşturulmuştur. Daha sonra sap kısmının üzerine Keloğlan motifi yapılmıştır. Son olarak aralardaki pırpırları yaparak yeni iğne oya modeli tamamlanmıştır.

Herkesin Beğeneceği Yeni İğne Oya Modeli Yapımı

Daha önceden yazma kenarına zürafa işlenerek hazır hale getirilir. Baştaki zürafaya batarak ara motiflerin yapımına başlanır. Zürafa içine üç tane pırpır yapılır. Ardından 3 tane zürafa atlanır ve dördüncüye girilerek bir göbek oluşturulur. Yine bu zürafanın içine de 3 tane pırpır yapılır. Devamında 6 zürafanın üzerine zürafa yapılarak devam edilir. Bir zürafa atlanıp diğerine batarak küçük bir göbek oluşturulur. Göbeğe tekrar batarak geri dönülür ve buraya 3 tane sinek kanadı yapılır. Bu işlemler baştan itibaren aynı şekilde tekrarlanmak suretiyle yazma kenarı boyunca diğer ara motifler de çalışılır.

Büyüleyici İğne Oyası Örneği
Büyüleyici İğne Oyası Örneği

Sap kısmına Keloğlan motifinin yapımına geçilir. Farklı renkteki oya ipi sol baştaki sinek kanadının üzerine sabitlenir. Her zürafada oya ters çevrilmek suretiyle buraya üst üste gelecek şekilde 8 zürafa yapılır. Yedinci ve 8. zürafa diğer zürafalarla arada biraz boşluk kalacak şekilde büyük yapılır. Sonra bu 7. ve 8. Zürafa içine batarak sık iğne ile doldurulur. Diğer iki sinek kanadına da aynı motif işlenerek Keloğlan motifi tamamlanır.

Ara motiflerin arasında oluşturulan göbeğin üzerlerine de farklı renkte iple yine 3 pırpırdan oluşan bir motif yapılır.

Anlatımlı Büyüleyici İğne Oya Örneği Videosu

Bu farklı ve çok beğeni kazanacak modelin yapımının daha detaylı anlatımı için aşağıdaki yapılış videosundan yararlanabilirsiniz. Farklı renklerle deneme yaparak daha güzel sonuçlar da alabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/xYGIO3mtmo0

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı