Büyük Beden Elbise Kombinleri

En zor giyim parçalarından olan büyük beden giyimde sizlere bu yazımızda güzel tüyolar vereceğimizi belirtmek isterim. Büyük bedende elbette kombin yapılması zor ama bazı püf noktalarıyla kolayca sizde büyük bedende kombin yapabileceksiniz.

Mağazaların reyonlarında bütün insanlar sanki 36 bedenmiş gibi ürün seçenekleri görmeniz mümkündür. Reyonlarda görebileceğiniz 36 beden olan elbiseler mankenlerin üzerine giydirilmiş halde olan elbiselerdir genelde. Çoğu dükkanda medium olan orta boy bedenler genelde tükenir büyük beden elbise dediğimiz elbiseler kalır.

Çoğu kıyafetin en büyük bedeni 42 bedendir. Bu tür elbiseleri reyonlarda görünce mutsuz şekilde hissedebilirsiniz. Fakat üzülmenize gerek yok büyük beden kombinlerini anlatacağımız bu yazımızda sizlere nasıl alış veriş yapmanız gerektiğini anlatacağız. Büyük beden kombin oluştururken dikkate edilmesi gereken önemli nokta, çok dar kıyafetleri tercih etmemeniz olacaktır.

Yapışan ve dar kıyafetler daima sizi kilolu gösterecektir. Bu nedenle büyük beden seçerken bu ayrıntıya dikkat etmek gereklidir. Aynı zamanda renkler de önemlidir. Koyu tonlar sizi zayıf gösterecektir. Bunun yanında beyaz ve tonlarını alırsanız bu sizi kilolu gösterecektir. Büyük beden alırken koyu renkli elbiseler ağırlıkta olmalıdır.

Büyük beden kombinlerin baş amaçlarından biri sevdiğiniz beğeni duyacağınız bir giysinin size uygun bedenini kalmaması büyük bedenlerinin var olması durumunda daha çok işinize yarayacaktır. Giysi seçimlerinde yine farklı bir yere gidilecekse bir kokteyl, toplantı ya da özel bir gece ise siyah tonları seçmek uygun olacaktır.

Askılı siyah buluz üzeri pantolon iyi bir kombin olacaktır. Büyük beden elbise kombinlerinde zor olan ise ayakkabı seçimleri olacaktır. Kilosu fazla olan bayanlar rahat ettirecek spor ayakkabıları giyebilir. Spor ayakkabı her kıyafete uygun olmayacağı için elbiseye uygun olacak şekilde rahat bir ayakkabı seçimi kombini tamamlayacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı