Burmalı Lastik Modeli Nasıl Örülür?

Burmalı Lastik Modeli Yapımı
Burmalı Lastik Modeli Yapımı

Genellikle kol kenarlarında, örgünüzün etek kenarlarında kullanılan lastik örgüsünün birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan bazılarının yapılışına yer vermiştim. Palaska, kaydırmalı, çift, 2+2 lastik örgü modelleri bunlardan bazılarıdır. Bu yazımda da burmalı lastik modeli yapımı ile ilgili bilgiler aktarmaya çalışacağım.

Hep aynı lastik örneğini kullanmaktan sıkıldıysanız farklı alternatifler arayışı içine girebilirsiniz. Anlatımını sunacağım burmalı lastik örgü modelini de bir alternatif olarak değerlendirebilirsiniz. İster ana model olarak baharlık örgülerinizde kullanabilirsiniz. Boyunluk, kaşkol ve etol gibi örgülerinize de güzel gidecektir. İsterseniz de kol uçları ve etek uçları gibi örgünüzde lastik görevi görecek kısımlarda da kullanabilirsiniz.

Burmalı Lastik Modeli Nasıl Örülür
Burmalı Lastik Modeli Nasıl Örülür

Burmalı Lastik Örgü Modeli Yapılışı

Burmalı lastik örneği 2 ilmek ve katlarından oluşmaktadır. Örgü örneği 2 sıradan ibarettir ve videolu anlatımında başlangıç olarak 10 ilmek atılmıştır. İlk sıra 1 ters ve 1 düz olarak örülmüştür. Ön yüzde kenar ilmeği örmeden alınmış ve düz ile ters örülen ilmeğin arasına bir alt sıradan uzunca ilmek çekilmiştir. Yandaki ilmek ise ters örülmüştür. Ters yüzde ise bir ilmek düz olarak örülmüş ve artırılan 2 ilmek de ters olarak kesilmiştir.

Burmalı lastiği orta kalınlıkta bir ip ile birlikte 3,5 numara şiş kullanarak örebilirsiniz.

Burmalı Lastik Örgü Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı