Bu Tığ Oyası Da Üşengeçler İçin Gelsin

Üşengeç Tığ Oyası Örneği
Üşengeç Tığ Oyası Örneği

Basit ama gerçekten çok kolay olan bu model, üşengeçler için de harika bir seçenek. Artan ip parçalarınızı da değerlendireceğiniz bu model, beyaz yazmalarda kullanabilirsiniz. Gerçekten çok basit tığ oyası için en küçük boy serum halkasına ihtiyacınız var. Detaylar için anlatıma ya da örneğin videosuna bakabilirsiniz.

Üşengeç Tığ Oyası Örneği Nasıl Yapılır

İşlem için öncelikle yeşil ana zemin renginiz ile tülbendin kenarlarına battı çıktı yapmanız gerekiyor. Bu şekilde tüm çevreyi döndükten sonra, işlem için serum halkarınızın montajını yapacaksınız.

üşengeç oyası modeli
üşengeç oyası modeli

7 adet zincir çekin. Serum halkasını sabitleyin. 7 adet zincir çekerek, alt zeminde ki 3. Batıya giriş yaparak kapatın.

Şimdi boş olan zinciri yapmak için 14 adet zincir örün ve 3. Deliğe kapatın.

üşengeç oyası yapımı
üşengeç oyası yapımı

Bu işlemi tüm yazmanın çevresini dönerek yapın ve bitirin.

Gerçek anlamda üşengeç oyası anlatımı diyebileceğimiz modelde, farklı renkler ile yapabilirsiniz.

Üst alanın dolumun da ise, renkli ipi önce tığa sonra serum halkasına sabitleyin. 3 adet zincir çekin. Başına 1 kez alın, sonra iki ve sonra iki çekin ve yaprakları oluşturun. Tüm çiçekleri bu şekilde yaparak bitirin.

Üşengeç Tığ Oyası Videolu Anlatım

Bazen basit modellerin de çok güzel göründüğünü bu modelde görebiliyoruz. Özellikle bu basit tığ oyası videosu izlendiğinde sonucu görebilirsiniz. Harika bir şekilde yapabileceğiniz model, kısa sürede de bitecek şekildedir. İster kendiniz için, izlerseniz hediyelik olarak bu modeli yapabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/f0S3eITCTnc (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı