Bronzer Nedir ve Nasıl Uygulanmaktadır

Bronzer Nedir
Bronzer Nedir

Bronzlaştırıcı pudralar, cildi daha bronz bir görünüme kavuşturmak için bayanların kullandıkları kozmetik ürünleridir. Yazın kullanımı gerekiyormuş gibi bir algı oluşsa da aslında bronzer her mevsim kullanılabilir.

Fakat şunu da belirtmekte fayda olacaktır ki, bronzer ürünü hanımların pek de bildikleri ve kullandıkları bir ürün olmamasıdır. Aslında pratik ürünler olsalar da günlük yapılan rutin makyajlar esnasında genellikle atlanmakta olan önemsenmeyen ürünlerdendir.

Bu ürün aslında cilde bronz bir duruş vermesinin dışında yüzde gölgelendirmeler oluşturmakta cildin rengini ısıtmakta olduğu ürünlerdendir. Sentetik ya da doğal kıllardan yapılmış olan dolgun yuvarlak uçlu fırçalarla uygulanması gerektiğinin de altını çizmek gerekir. Çünkü küçük türde fırçalarla orantısız bir dağılım söz konusu olacaktır.

Yüze uygun büyülükte olan yumuşak türde fırçalarla az miktarda dağıtılarak uygulanması daha makbuldür. Bronzer ürünü genellikle yüzün yüksek olan yerlerine uygulanmaktadır. Elmacık kemiklerinin altına ilk etapta uygulanması daha iyi olacaktır.

Böylelikle yüzünüz hem boyutlanmış bir hal alacak hem de elmacık kemikleri daha bir belirgin olacaktır. Şakaklara ve alın kenarlarına ve de çeneye uygulanmak da iyi bir sonuç alınmasını sağlayacaktır.

Bunların dışında yine bronzlaştırıcı pudra olan bronzerle yüz konturlemek de mümkündür. İnce bir burun görünümü için burnunuzun kenarlarına bronzer uygulaması yapabilirsiniz. Fakat önemli noktalarda biri ise bronzer seçiminde ten renginin baz alınması kesinlikle önemli olacaktır. Kişilerin genellikle ten renginin iki ton koyusu bronzerleri seçmeleri doğru olacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı