Boyunuz Anında Daha Uzun Görünsün

El ve ayak bileklerini açık bırakınız bu sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. İnce ipek şifon ve kaşmir kumaşlar sizi olduğunuzdan daha uzun görünmek konusunda işinize yarayacaktır. Etek ve buluz giyiminden ziyade tek parça olan elbiseler sizi daha uzun gösterecektir.

Boyuna dar olan çizgiler sizi bulunduğunuz boydan daha uzun gösterecektir. Tam tersi olan kareler ise boyunuzu daha kısa gösterecektir. Vücudu saran çorap gibi elbiseler dar elbiseler vücuttaki bütün kusurları ortaya çıkarttığı gibi sizi uzun gösterme taraftarı olmayacak türde giyimlerdir.

Bu daha önemli bir madde diyebiliriz. Nude shoes yani ten renginde ayakkabıları tercih etmenizde sizi olduğunuzdan daha uzun göstermeye yardımcı olacaktır. Bunun nedeni göz ayakkabıya takılmayacağı için ten rengine benzer ayakkabı sizi uzun gösterecektir.

Koyu renge önem verip elbiselerde koyu renk giyindiğimizde bunlar bizi olduğumuzdan daha zarif ve uzun boylu gösterecektir. Monokrom renkler tercih etmeli ve siyahlardan oluşan bir birini gölgeleyen renkleri tercih etmek daha iyi olacaktır. Koyu renkli elbiseler uzun görünmenizi sağlayacak önerilerdendir.

Örnek verecek olursak diyelim mavi seçtiğiniz bir renk, bu durumda biraz siyaha kaçan tonu biraz beyaza kaçan tonuyla bir birini gölgeleme yöntemiyle bir kombin oluşturabilirsiniz. Boyuna çizgiler uzun görünmenin adeta anahtarı diyebiliriz.

Bütün boyuna çizgilerden oluşan elbiseleri tercih ederek üzerinize uygun olanlarını seçmeliyiz. Bu bizi olduğumuzdan daha uzun göstermeye yetecektir. Ceket giyimlerinde saçları yukarıdan toplayıp enseyi açmak da boyunuzu daha uzun gösterecek püf noktalarındandır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı