Ana Sayfa Sağlık Boyun Düzleşmesi Ne Anlama Gelir

Boyun Düzleşmesi Ne Anlama Gelir

Boyun Düzleşmesi

Boyun düzleşmesi denilince ilk akla gelecek şey, boynumuzda yer alan bazı kaşların aşırı bir şekilde gerilmesi sonucu oluşacak ask düzleşmesi durumlarına verilen addır. Vücutta doğal yapısına bakılınca C harfi gibi görünen boynumuz eğer aşırı türde bir gerilmeye maruz kalırsa düz bir çizgi gibi şekil alacaktır.

Bunun nedenlerini araştıracak olursak yani neden bu durum oluşuyor dersek, en iyi açıklaması masa başında fazla süreli oturmak gibi durumların fazlasıyla bundan etkili olduğunu görmek mümkün olacaktır. Bunun yanında hassas olan kişilerde dertlerini içine atan insanların da boyun düzleşmesi yaşadığı ortaya çıkmıştır.

Boyun düzleşmesi sorununa bakılığından arka planda aslında birçok neden bunu tetikliyor da olabilir. Tıbbi açıdan açılamak gerekirse, beyne giden damarların iki tanesinde vertebral arterler gerilmesi hali yaşandığında boyun düzleşmesi yaşanır. Buda yeterli miktarda beyne kan gitmesi durumunda bağ ağrılarını tetiklemektedir. Bulantı ve unutkanlık, baş dönmesi de bu durumlara eklenen sorunlar arasında olacaktır.

Geniş vadede ise bu sorunların tedavi edilmemesi yani boyun düzleşmesi yaşayan kişilere herhangi bir tedavi uygulanmaması halinde ise isteksizlik oluşması sabah kalkınca bir yorgunluk hali meydana gelecektir. Böylesi sorunlar olunca ise MR yardımıyla teşhis uygulanabilir. Boyun düzleşmesi yaşayanlara çözüm olarak fizik tedavi ya da masaj tedavisi uygulamalarının yapılması ise tek başına yeterli olmayacak uygulamalardır. Kesinlikle böyle belirtiler yaşayanları bir hekim yardımcı alması şarttır. Daha sağlıklı yaşam için bu tür durumlara maruz kaldığınızda belirtildiği üzere doktora başvurmak en iyi çözüm olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here