Ana Sayfa Geri Dönüşüm Boş Kavanozdan Mutfak Aksesuarı Yapmak

Boş Kavanozdan Mutfak Aksesuarı Yapmak

boş kavanoz süsleme
boş kavanoz süsleme

Zaman zaman çöpe attığınız kavanozlar şimdi oldukça değerli. Sizde kendin yap projeleri arasında kadınların en çok beğendiği cam kavanozları harika mutfak aksesuarına dönüştürebilirsiniz. Kendin yap tekniği ile yapılan birçok aksesuar ve dekoratif fikirlere ulaşmak için m-visible.com adresine giriş yaparak inceleyebilirsiniz.

Her evde bulunan konserve, salça, süt kavanozları, renkli boyalar ile oldukça şık mutfak aksesuarları haline gelebilir. Mutfak mobilyalarında hakim olan renkler seçilerek boya ile boyanan kavanozlar, tezgâh üstlerinde veya mutfak dolabınıza yerleştirebilirsiniz. Evde boş vaktini değerlendirmek isteyen kadınların zevkle yapacağı bu şık mutfak objelerini özel günlerinde sevdiklerinize de yaparak hediye edebilirsiniz. Örneğin yaklaşan anneler günü için rengarenk cam kavanozlar yaparak annenize hediye edebilirsiniz.

Malzemeler: Değişik ebatlarda cam kavanozlar, Cam boyamada kullanılan boyalar, Ponpon Fırça ve Vernik

Temiz ve kuru cam kavanozlara, ponpon fırça ile arzu edilen renkte boya sürülerek zemin oluşturunuz. Kuruduğundan emin olduğunuz kavanoza keçeli kalemle istediğiniz şekli çiziniz ve istenen desen zıt renkte bir boya ile boyayınız. Tekrar bir gece beklendikten sonra en üste vernik sürünüz. Son aşamadan sonra birkaç gün beklemeniz gerekmektedir ya da beklemek istemiyorsanız kavanozları fırınlayabilirsiniz. Dilerseniz boyadığınız kavanozlara şekiller çizmek yerine ağız kısmını dantelle de süsleyebilirsiniz. Kavanozların kapaklarını da boyayarak kuruduktan sonra isterseniz üzerine şekil çiçek süsleyebilirsiniz. Birçok mağazada kolaylıkla bulabileceğiniz magnetlerden de kapakların üzerine yapıştırabilirsiniz.

Son yıllarda en moda ev hobileri arasında yerini alan geri dönüşüm projeleri en çok annelerin işine yaradı. Her şeyi saklayan anneler artık bu geri dönüşüm teknikleri ile yepyeni ürünler yapmış olacaklar. Birçok kadın aile bütçesine katkıda bulunmak için az malzeme ile kolayca uygulanan bu teknikler sayesinde ciddi katkılar sağlamaktadır. Kadınlar hem çevrelerinde bulunan arkadaşlarına hem de sosyal medya hesapları üzerinden kurdukları gruplarla başka illerde yaşayan insanlarla da yaptıklarını paylaşarak satmaktadırlar. Yaptıkları objenin resmini çekerek yayınlamakta beğenen müşterilere de satışını yapmaktadır. Kendin yap projeleri sayesinde canlanan geri dönüşüm projeleri artık hızlı bir sektöre dönüşme yolunda ilerlemektedir.

boş kavanoz süsleme

boş kavanozdan aksesuarlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here