Boncuklu Pullu Firkete Oyası Yapımı

Firkete Oyası
Firkete Oyası

Selamlar bayanlar; yepyeni özel ve kolay gelecek pullu iğne oyalarına devam ediyoruz. Sıradaki örgü ürünümüz ise boncuklu pullu firkete oyasıdır. Basit ve kolay şekilde uygulamalar yapabileceğiniz her türlü güzel ürünü iğne oyası motiflerini elde edebileceğiniz boncuklu pullu firkete iğne oyası, son derece heyecan verici bir yapıma sahiptir.

Yepyeni iğne oyalarını çoğu bayan gibi sizde takip ediyorsanız, sitemizde neredeyse her gün paylaşımını yaptığımız iğne oyalarını rahatlıkla keşfedebilirsiniz. Daha öncede firkete oyaları hakkında bilgiler verdiğimiz yazılarımız olmuştu. Fakat diğerlerinde bu derece uygulamalı anlatmamıştık. Uzun zamandır ilk kez böylesi özel bir firkete iğne oyasıyla karşınızda olması kesinlikle hoşuma gitti diyebilirim.

Boncuklu Pullu Firkete Oyası

Firkete türündeki güzel boncuklu iğne oyalarına birde pullu firkete iğne oyasını eklemesi kesinlikle iyi olacaktır. Yapım aşamalarına bakınca ne kadar basit geleceğini fark edeceğiniz örneğimizde, aynı zamanda videolu anlatım da paylaşacağız ve daha basit şekilde yapmanızı sağlayacağız. Yapım aşamasına geçmeden önce boncuklu pullu oyada başlanmadan önce, ilk etapta ikişer olarak zincir çekerek bir sıra kadar zürafa öreceğimizi belirtmek isterim. Devamında 3 tane boncuk ve 1 tane de pul sıralamasına göre hepsini dizerek ilerleyeceğiz. İsterseniz hemen yapılış aşamasına devam edelim.

Boncuklu Pullu Firkete Oyası Yapılışı

Boncuklu pullu firkete oyasında ilk etapta 2 tane zincirle bir sıra zürafa örünce, devamında pulları sıralamasına göre diziyoruz. Bu başlangıçla beraber ilmek olarak oyaya başlayarak ilerleyeceğiz. Yapım aşamasında yine bütün ipleri ilmeğin içine aldıktan sonra, bir tane kadar sık iğne yaparak devam edeceğiz. Bu şekilde yapınca oyamız üçgen şeklini almış olacaktır. Bunun sonrasında 1 tane kadar pul alarak firketemizin ön kısmında tutacağız ve ipi firketeye bir kez daha dolamış olacağız.

Devamında ipleri ilmeğin iç kısmına bir önceki boncukların orta kısmından geçerek, 1 tane kadar sık iğne yapacağız ve etrafına 4 tane kadar da sık iğne öreceğiz. Oyanın tekrarında yazmamızın etrafını dolanana dek, işlemlere devam ederek boş kalan ilmeklerin üstüne bir sıra kadar zincir öreceğiz. Örülecek zincir adetleri sayesinde oyamızı videodaki anlatıldığı türde yazmaya dikerek, oyayı ütüleyeceğiz.

Yapılışı Videolu Anlatım :

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı