Boncuklu İğne Oyası Türleri

Boncuklu İğne Oyası
Boncuklu İğne Oyası

El işleri dediğimizde yapılması zor olanları bile elimize alıp yaparız ve ortaya çıkacak olan o şahane örgüler ya da el emekleri kesinlikle sizin ve yakınlarınızın hoşuna gidecektir. İğne oyası türlerinden olan boncuklu iğne oyası, diğer türlere göre ipler arasında boncukların yer aldığı bir türdür. Bocuklardaki renklerin tamamı size kalmıştır.

İstediğiniz güzellikte olan renkleri, boncuklu iğne oyası modeliniz için tercih edebilirsiniz. Özellikle de yazma kenarı süslemesi yapılırken bocuklu iğne oyası süsleriyle uğraşırken renge dikkat etmekte fayda olacaktır. Yeni boncuklu iğne oyası türleri için bu yılki türlere bakınca siyah ve beyaz renkte boncukların ağırlı olduğu fark edilmektedir.

2016 yılına iğne oyası modellerini incelerseniz daha çok yöresel türde motiflere yer verilmiş olduğunu fark edeceksiniz. Yine son zamanlarda urfa iğne oyalarında da aşırı bir tercih edilme söz konusu olmaktadır. Onu takip eden ise Rize iğne oyası modelleridir. Aslında bizler bu modelleri seçerken size özel olanlarını tercih etmek için iyice araştırdık ve bunların daha popüler olduklarını gözlemledik.

İğne oyası türlerinden boncuklu olanlarında trend renkler olan beyaz ve siyah boncukları sizde kullanıp ister yöresel motifleri çalışabilir ister geleneksel motifler üzerinde durabilirsiniz. Hanımlar yıllar geçse bile iğne oyası modellerinden vazgeçmemektedir. Bazı kolay iğne oyası türleri ise popüler hale gelebilmektedir. Bundan hanımların zaman kavramlarını iyi değerlendirmek istemesi rolü büyüktür. Çoğu çalışan hanım bu işi öğrenmek yan el işlerine zaman ayırmak istediğinde bazen kocaman zamanlar ayıramayabiliyor. Böylelikle kolay yapılan iğne oyası çalışmalarına daha çok ağırlık verebiliyorlar.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı