Boncuklu Çiçek İğne Oyası

Çiçek İğne Oyası
Çiçek İğne Oyası

Selamlar hanımlar; tekrar güzel bir el işiyle karşınızda olmaktan mutluluk duyuyorum. Bugün boncuklu çiçek iğne oyası örneğini konu aldık. Sizlere bu harika iğne oyasının yapılışını anlatacağız. Aynı zamanda takılmamanız için, bu çalışmaya ait video linkini de yazımız içerisinde yer vermiş olacağız. İğne oyası motiflerinin, her birinin şahane göründüğünü zaten biliyoruz. Bu güzel çalışma sayesinde siz de boncuklu çiçek iğne oyasının yapımını seveceksiniz bayanlar. Bilmek isteyeceğiniz her şeyi yine anlatım dışında yer alan linkimizdeki videoda, rahatça keşfedecek siz de kolayca boncuklu çiçek iğne oyasını yapabileceksiniz.

Boncuklu Çiçek İğne Oyası Malzemeleri

Boncuklu iğne oyası çiçek motifinin malzemeleri arasında 1 adet istediğiniz renkte olacak şekilde yazma gereklidir. Bunun yerine tülbent ya da yemeni de kullanabilirsiniz. Yine malzemeler arasında 3 tane farklı olacak şekilde oya ipliği lazım olacaktır. Ayrıca 2 farklı renkten oluşacak polyester türde oya boncuğu gerekecektir. Bunların dışında iğne, makas standart gerekli malzemeler arasında olacaktır.

Not olarak da şunu belirtmek isterim. İğneniz mutlaka boncuklardan geçecek incelikte olması gerekmektedir. Bu ayrıntıya dikkat edelim ki, boncuklu çiçek iğne oyamızın yapımında herhangi bir sorun oluşmasın hanımlar. Gerekli malzemelerimiz hazırlandıysa, daha fazla vakit kaybetmeden hemen bu son derece zarif gelecek örneğin yapımına geçelim bir an önce.

Çiçek İğne Oyası

Boncuklu Çiçek İğne Oyası Yapılışı

İğne oyalarının harikası diyebileceğimiz boncuklu çiçek iğne oyasının yapımında, ilk etapta yazmanın kenar kısmına bir sıra kadar zürafa işlemesi yapmalıyız. Sonrasında ise oyamızın temel kısmını oluşturacak olan dağları işleyeceğiz. Dağları oyamıza işledikten sonra boncuklu çiçekler, bu oluşturulan dağlar arasına işlenecektir. Devamında 2 tane kirpik yapacağız.

Bunun yanında bir tane kadar zürafa yapacağız. Sağda yer alan kirpik üzerine dönerek ilerleteceğiz. Sonrasında 2 adet daha kirpik öreceğiz. Aşağı kısma inince ise kendiliğinden 1 adet kirpik oluşmuş olduğunu fark edeceksiniz. Devamında onun yanında bir tane daha kirpik yapacağız. Aynı teknikle sağ kısımdaki kirpiklerin üzerine doğru dönüp çıkacağız. Tepe kısma 2 tane daha kirpik yaparak devamını getirelim bayanlar. Bunun ardından her inişte bir kirpik oluşmuş olduğunu göreceksiniz.

Sonrasında birer adet kirpik daha yaparak, dağ yapımlarını sonlandıracağız. Boncuklu iğne oyası kısmına geçince, ipi değiştirip farklı renkten iplik alarak boncukların geçemeyeceği büyüklükte bir düğüm atacağız. Bu işlemin sonrasında çiçeğin ortasına gelecek beyaz boncuk, hemen sonrasında gelecek şekilde 3 tane pembe boncuk dizeceğiz. İpi beyaz renkteki boncuğun içinden geçirip, kalan 3 tane pembe boncuğu da ipe dizip ilerliyoruz.

Sonrasında ise çiçeği oluşturacak boncukların tümünün içinden geçirip sağlamlaştırıyoruz. Bu şekilde 6 tane pembe boncukla, bir çiçek elde etmiş olacağız. Devamında bu çiçeklerin etrafına birer orta boyda zürafa yapacağız. Bu şekilde devam edeceğiz bayanlar. Takıldığınız noktada videoda anlattığımız kısımlara kadar gelebilir devamını siz de rahatça sağlayabilirsiniz.

Video :

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı