Boncuklu Çeyizlik Havlu Kenarı Nasıl Yapılır

Boncuklu Çeyizlik Havlu Kenarı Nasıl Yapılır
Boncuklu Çeyizlik Havlu Kenarı Nasıl Yapılır

Boncuklu oyaların çeyizlerde ayrı bir yeri vardır. Parıltılı göz alıcı bir görünüme sahip olması bu tür oyalara rağbeti de artırmaktadır. Bu tarz kenar oyalarından hoşlananlar için güzel bir paylaşımım olacak. Kesme boncuklarla yapılan çeyizlik havlu kenarı yapımını aktarmaya çalışacağım.

Nasıl yapıldığını daha iyi anlayabilmeniz için havlu kenarı örnekleri videoları ile birlikte paylaşıyorum. Bu şekilde nasıl yapacağınızı daha iyi anlayacak ve modeli daha kolay kavrayıp öğrenebileceksiniz. Buna çeyizlik havlu kenarı örnekleri de dahildir.

Boncuklu Çeyizlik Havlu Kenarı Yapımı Anlatımı

Boncuklu havlu kenarları için şerit kesme boncuklar temin etmeniz gerekecektir. Bunları kolaylıkla tuhafiyecilerden bulabilirsiniz. Tığımız ve oya ipimiz hazırsa yapımına geçebiliriz.

Havlu kenarı 2 ayrı kısımdan oluşmaktadır. İlk sıra kenar kısmını, ikinci sıra ise bu kenara tutturulan boncuklu çiçekleri içermektedir.

İlk önce şerit boncukları 3’lü kareli halde kesip hazırlıyoruz ve üzerine çiçeğimizin yapraklarını işlemeye başlıyoruz. Bunun için kestiğimiz boncuk şeridinin boşluklarına girip 12’li zincirler çekerek yuvalar oluşturuyoruz. Sonrasında bu yuvaların her birine sırası ile 6 sık iğne, 4 zincir ve tekrar 6 sık iğne örerek dolduruyoruz. Diğer çiçekleri de birbirlerine ekleyerek aynı şekilde örerek ilk sıramızı böylece tamamlamış oluyoruz.

Bu boncuklu çiçek oyalarını ekleyeceğimiz ikinci sıra olan kenar oyasının yapımına geçiyoruz. İlk olarak çiçek oyalarının üzerine zincir gidiyoruz. Ardından bu zincirlerin üzerine tırabzanlar örerek kutucuklar oluşturuyoruz. Tüm kutucukları yaptığımızda artık kenar oyamızı havlumuza dikebiliriz.

Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı