Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Boncuklu 3 Boyutlu Lale Oyası Yapımı

Boncuklu 3 Boyutlu Lale Oyası Yapımı

Boncuklu 3 Boyutlu Lale Oyası
Boncuklu 3 Boyutlu Lale Oyası

Çeyizlik oya örnekleri içerisinde 3 boyutlu oya modelleri ayrı bir yer tutmaktadır. Ben de bu oya örneklerini çok beğeniyorum. Bu sebeple de yine biz hanımlar tarafından çok istek alan üç boyutlu boncuklu lale oyası örneğinin yapılışını paylaşıyorum.

Çiçeğe form vermek için iki ayrı boncuğun kullanıldığını görmekteyiz. İri olan çiçeğin taç yaprağına şekil veren boncuk makrome boncuktur. Üst kısmında yer alan boncuk ise inci boncuktur. Bu örnek, daha önce anlatımını verdiğim 3 boyutlu lale oyası modeline göre farklı bir yapılışa sahiptir.

Üç Boyutlu Boncuklu Lale Oyası Yapımı

Yazma kenarına sonradan eklemeli bir oya örneğidir. Yeni bir örnek olan 3 boyutlu boncuklu oya modeli iki sıradan ibarettir. Laleler makrome ve inci boncuklar kullanılarak dışarıda işlenmekte ve sonradan yazma üzerindeki yapraklarına eklenmektedir.

Üç Boyutlu Boncuklu Lale Oyası
Üç Boyutlu Boncuklu Lale Oyası

Lalelerin yapımına makrome boncuğun içinden iplik alarak etrafı tamamen doldurularak başlanmıştır. Ardından boncuğun üzerine 6 zincirden oluşan kenar pimpirikleri yapılmış ve yazma kenarına tutturulmasına geçilmiştir.

Laleleri tutturmak için tığ batısı üzerine iki motif arasını belirlemek için pimpirik ve sonrasında iki yaprak yapılmıştır. Yapraklar tığ batısına tutturulmamış olup örümcekle başlanıp örümcekle bitirilmiştir. Sonrasında lale motifleri üzerine inci boncuk eklenerek yapraklara eklenmiştir.

Anlatımlı Boncuklu 3 Boyutlu Lale Oyası Videosu

Laleleri biraz işlemesi meşakkatli olan bu yeni tığ oyası örneğinin yapılışı aynı zamanda bir video ile anlatılmıştır. 3 boyutlu boncuklu lale oyası videosuna aşağıdan ulaşabilir; çeyizlik yazmalarınız için yeni bir model keşfetmiş olursunuz.

Kaynak: https://youtu.be/f7rCj073iiQ (Oya ve Dantel Dünyası)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here