Boncuklarla Şık Bileklik Yapımı

boncuklarla bileklik resimli anlatım
boncuklarla bileklik resimli anlatım

Biz bayanlar kendimiz için her zaman özel olanı isteriz. Bu neden ile de farklı şekillerde özel ürünleri almayı isteriz. Elbette ki elinden ufak tefek iş gelenler, ya da elleri buna yatkın olanlar sitemizde ki kendin yap projeleri ile çok daha etkili bir şekilde kendi koleksiyonlarını oluşturabiliyorlar. Bu projeler için de ise en çok dikkat çeken takılar oluyor. Sizler de takı yapmayı ve takmayı seviyorsanız, bu yazımızı da çok seveceksiniz. Bu projemizde boncuk bileklik yapımını anlatacağız. Resimli anlatımlı olarak karşınıza gelecek olan projede, iğne iplik ve boncuklarınızı alıp hazırlanmanız yeterli. Sonrasında şemalara bakarak modelin nasıl yapıldığını çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

boncuklarla şık bileklik

Modelimizde kullanılacak olan boncuklar farklı boyutlarda olacak. Resimlerden bunu sizler de görebilirsiniz. Yukarıda boncuk bileklik yapımında ilk aşamayı görmektesiniz. İpin ne şekilde ve hangi boncuktan geçtiğine bakalım.

Öncelikle 1 iri boncuktan geçin, sonra 4 tane kum boncuğu ipten geçirin. Sonrasında 4 kum boncuktan ilkinin içinden geçerek bir yuvarlak elde edin ve ikinci iri boncuktan geçirin. Ve şimdi 1 tane kum boncuk ilave edin. Alt sırada da aynını yaparak devam edin.

Resimde detaylar oldukça başarılı bir şekilde veriliyor. Bu neden ile ilk yapımdan sonra hızlı bir şekilde işlemleri yapmaya devam edeceğinize eminiz. Bu bilekliğimizin ilk motifi olacak. Şimdi ikinci sıranın nasıl yapıldığına bir bakalım.

boncuklarla bileklik yapımı

Yukarıda işlemin ikinci kısmı var. Gördüğünüz gibi 7 kum boncuk araya, 1 kum boncuk başa ve sona geliyor. Aynı şekilde alta bulunan 4 um boncuğun içinden de geçerek üst sırayı alt sıraya sabitliyoruz.

Bu işlemleri farklı renkler ve özelliklerde ki boncuklar ile yapabilirsiniz. Bu şekilde kıyafetlerinize uygun boncuk bileklik kombini oluşturabilirsiniz. Ayrıca biraz daha dar ve uzun yaparak ramsa kolye yapabilir, harika bir takım da oluşturabilirsiniz. Ana temayı baz alarak, küpeleri de yaparsanız, size özel kimsede olmayan inanılmaz şık ve güzel bir takım oluşturma şansınız da bulunuyor. Aşağıda modelin bitmiş halini de görebilirsiniz. Bu şekilde kafanızda işlemlerin yapılışı biraz daha netleşecektir.

boncuklarla bileklik resimli anlatım
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı