Boncuk Papatyalı Oya Modeli Yapımı

Boncuk Papatyalı Oya Modeli
Boncuk Papatyalı Oya Modeli

Yapanın tamamen kendi tasarımı olan boncuk papatyalı oya modeli ile boncuklarla da bir motif oluşturulabileceğini öğrenmiş olacağız. Videosu da bulunan bu tığ işi oya modeli beğeneceğiniz bir model olarak arşivinizde mutlaka yer edinecektir. Yapımı da kolay bir tığ oyası ve hemen kavrayıp öğreneceğinize eminim.

Bu tarz boncuklu papatya oyalarının yalnızca iğne oyaları ile yapıldığını biliyordum. Ancak tığ ile de yapılabildiğini bu anlatımla öğrenmiş oldum. Farklı figürler düşünerek bunun gibi tığ işi oya modelleri üretmeniz de mümkün. Tamamen hayal gücünüze kalmış. Gerçekten güzel bir çalışma yapanın ellerine sağlık.

Boncuk Papatyalı Oya Modeli Yapımı
Boncuk Papatyalı Oya Modeli Yapımı

Boncuk papatyalı oya örneğinde pembe ve beyaz boncuklar bir arada kullanılmış. Boncuk renkleri ile ip ve yazma renklerinin aynı olması bu tığ oya modeline ayrı bir güzellik katmış. Bu da tasarımın olmazsa olmazları değil mi? Yoksa göze hoş görünmezdi. Boncuklu papatyalar haricinde bu papatyaları ayakta tutan örümcekler de iyi koordineli bir şekilde işlenmiş. Çapraz örümcekli figürler bu tığ oyasını adeta tamamlamış.

Yapımı da oldukça basit görünüyor. Boncukların ahenkle dans ettiği bu kolay tığ oyası yapımı işe yeni başlayanların da tercih edecekleri bir oya olmuş. Hemen aşağıdaki yapılış videosunu izleyin ve sizler de bu sade ama bir o kadar şık tığ oyasına sahip olun.

Boncuklu Papatya Tığ Oya Modeli Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı