Ana Sayfa Hobi Boncuk İşi Salon Takımı Modelleri

Boncuk İşi Salon Takımı Modelleri

Evlerde salonların göz önünde olan bölümleri olduğunu hepimiz aşağı yukarı bilmekteyiz. Bu nedenle bu kısma biraz daha ağırlık verip daha şık görünmesini isteriz. Salon kısmında misafir ağırlanacağı ve gelen misafirin direkt olarak o kısma alınacağını var saydığımızda, bu kısmın yani evlerin salon kısımlarının ne kadar öneme bindiğini fark ediyoruzdur.

Gelen misafirin salonumuz hakkındaki ilk fikirlerinin daha iyi olması için genelde salonlara el işi türlerinden bazı kesitler koyarak daha şık hale getirebiliriz. Sizlere bu yazımızda belirteceğimiz, boncuk işi salon takımı da işte bu tür bir şıklığın zarafetin örneği olacaktır.

Evinize gelecek misafirlerin evinizin salon kısmı hakkındaki fikirlerinin daha iyi olmasının ön planında bu tür bir çalışmaya önem vermek iyi olacaktır. Salon takımı konusunda iyi bir salon takımı hazırlamak için öncelikli olarak malzeme listesine göz atmakta fayda olacaktır.

Eksik miktarda malzeme alınması salon takımı hazırlama konusundaki el işi çalışmalarında iyi bir iş çıkaramama durumu oluşturacaktır. Bunun yanında fazla malzeme almak ekstra masrafa da yol açacaktır diyebiliriz. Ekonomik ve pratik olan ev dekorasyonları konusunda bu çalışma için gerekli malzemeleri şu şekilde sıralamak mümkündür.

Malzemeler:

  • Bileylenmiş bir pense
  • Çizmeli satılan naylon ip
  • 1 kilo Cam kum boncuk
  • 1,5 kilo kadar cam boru boncuk
  • Çakmak
  • Makas
  • Boncuk iğnesi

Boncuk işi salon takımını yapmak için malzemeleri hazır edince hemen modelin nasıl yapılacağına geçebiliriz. Yapılması gereken öncelikle model için ipi ikiye katlayarak ucunu çakmakla yakınız.

Sonrasında ise 12 farklı boncuk geçirmelisiniz. İğne alarak 1. Boncuğun içinden geçirerek sonrasında ise 1 boru devamında 3 boncuk ve tekrarında ise 1 boru şeklinde bir sıralama takip ediniz.

Devamında ise kumları da motifinize uygun olarak 3’lü şekilde sıraya eklemelisiniz ve birleştirme işlemini yapmalısınız. Kolay gelsin diyebiliriz bütün hepsini tamamlayınca güzel bir çalışma ortaya çıkmış olacaktır.

boncuk-isi-salon-takimi-modelleri (2)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here