Bonbon Şekeri Örgü Modeli ile Bebek Battaniyesi

Bonbon Şekeri Örgü Modeli Bebek Battaniyesi
Bonbon Şekeri Örgü Modeli Bebek Battaniyesi

Pratik Yazar youtube kanalının yayınlamış olduğu bonbon şekeri örgü modeli ile bebek battaniyesi yapım videosunu sizlerle paylaşmak istedim. Bonbon şekeri motifli örgü modelleri ile yapılan el işlerini sizlerle daha önce de paylaşmıştım. Hatta buna benzer bir bonbon şeker modeli battaniye yapımını başka bir yazımda sizlerin beğenisine sunmuştum.

Bu tip motiflere sahip örgü örneklerini içinde barındıran bebek battaniyeleri kesinlikle diğer battaniyelerden kendilerini sıyırmaktadır. Kabarık bir motif yapısına sahip bonbon şekeri örgü modeli ile güzel bebek yelekleri de üretebilirsiniz.

Bonbon Şekeri Bebek Battaniyesi İçin Gerekli Malzemeler

Battaniye için gerekli olan malzemeler aşağıdaki gibidir.

  • 6 adet Nako Lüks Minnoş örgü ipi
  • 3,5 numara normal şiş veya 3,5 numara misinalı şiş (ilmek sayısı fazla olduğundan tercih edebilirsiniz)

Bonbon Şekeri Örgü Modeli ile Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Bonbon şekeri battaniyesinin yapımına 179 ilmek çekerek başlıyoruz. Bu da yaklaşık 90 santime denk gelmektedir. Daha büyük yapmak isterseniz ilmekleri dörder sayı artırabilirsiniz.

Başlangıç kurulumunu yaptıktan sonra örneğin yapımına geçiyoruz. Ön sırada düz, arka sırada ise ters örerek örnek yapımına başlıyoruz. Bu şekilde yaklaşık 6 ya da 7 sıra örmemiz yeterli olacaktır. Bu aşamadan sonra bonbon şekeri örneği yapımına başlıyoruz. Yaparken daha önceden ördüğümüz ilmekleri sökme ve tekrar örme gibi işlem adımları bulunmaktadır. Burada çok detaya girmek istemiyorum. Zaten aşağıya videosunu paylaşacağım. Daha detaylı anlatımını videoda bulabilirsiniz.

Video:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı