Bonbon Şekeri Battaniye Nasıl Örülür

Bonbon Şekeri Battaniye Nasıl Örülür
Bonbon Şekeri Battaniye Nasıl Örülür

Tığ ile yapılan el işleri gerçekten çok güzel sonuçlar veriyor. Gerçekten çok güzel projeler üretiliyor. Bunlardan biri de tığ ile örülen battaniyelerdir. Genellikle de bu tip tığ işi battaniyeler bebekler veya çocuklar için örülmektedir. Bebek battaniyeleri için sürü ile örnek model bulunmaktadır. Benim size bahsedeceğim model ise bonbon şekeri battaniyesi olacaktır. Sunanın Elinden youtube kanalının paylaşmış olduğu video anlatımlı bu battaniye örneğini inanıyorum ki çok seveceksiniz.

İsminden de anlaşılacağı üzere battaniyedeki motifler aynı bonbon şekerlerini anımsatan küçük kabarcıklardan oluşmaktadır. Battaniyenin aynı zamanda kenar motifleri de bulunmakta ve ekstra bir güzellik katmaktadır. Yapımı da bir o kadar kolay bu örgü battaniye modelini sizler de zorlanmadan yapabileceksiniz. Bu tığ işi örgü motifini sadece bebek battaniyelerinde değil; hırka, yelek ve şapkalarda da kullanabilirsiniz.

Bonbon Şekeri Battaniye Yapılışı
Bonbon Şekeri Battaniye Yapılışı

Videoda da anlatıldığı üzere bonbon şekeri motifli battaniyenin yapımında Himalaya Everyday Lux Colors ipi ve 5 numara tığ kullanılmıştır. Örnek motif yapımında 30 ve katları olacak şekilde 7 tane bonbon elde edilmektedir. Siz kendi battaniyenizdeki hesaplamanızı bunu göz önüne alarak yapmalısınız. Motifi başlangıcı 30 ve katları zincir ve +2 kenar ilmekleri olacak şekilde yapılmaktadır. Yapımında minik örümcekler oluşturacağız. İkili-üçlü tırabzanlarla ve sık iğnelerle bonbon şekeri battaniyesinin motifini oluşturacağız.

Ayrıntılı anlatımına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz. Aslında çok zor gibi görünen ama bir o kadar kolay olan bir tığ işi battaniyeyi sizlerin de kolaylıkla yapabileceğini göreceksiniz. Videoyu da beğenip Suna Hanım’a bu güzel videoyu bizlere sunduğu için teşekkür etmeyi de unutmayalım. Modeli yapacaklara şimdiden kolay gelsin.

Video:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı