Bonbon Şeker Örgü Modeli Yapımı

bonbon şeker örgü modeli
bonbon şeker örgü modeli

Merhabalar değerli hanımlar; bu örgü yazımızda sizlere bonbon şeker örgüsünün detaylarına değineceğiz. Yapması zevkli gelecek ve bittiğinde görünümüyle etkileyecek bu harika örgü örneği, sizin için de çok özel olacaktır. Hanımların severek takip ettikleri örgü işlerinde, her gün bir yenisini keşfetmesi kadar zevkli bir şey yoktur herhalde. Zamanı iyi değerlendirme bakımından ve güzel bir örgüyü öğrenmek açısından, yeni örgülerin hanımlara kattığı şeyleri saymakla bitiremeyiz. Her örgü modeli güzeldir, fakat bonbon şeker örgü modeli resimlerindeki kadar cicidir ve son derece güzeldir.

Bonbon Şeker Örgü Modeliyle Yapılabilecekler

Sevimli gelecek bonbon şeker örgü örneğiyle yapılabilecekler arasında daha çok genç kız yelekleri, bebek bereleri, bebek battaniyelerinin örülmesi tercih edilmektedir. Sevilen bu örneklerde renk tercihi olarak da 2 rengin aynı anda kullanılması da oldukça şık bir hava katabilmektedir. Özellikle bebek ürünlerinde genelde beyaz ve mavi renk hakimken, yelek türlerinde de kırmızı, sütlü kahve rengi, bej renkleri daha çok kullanılabilmektedir. Zaten dikkat ettiğinizde örgüde tercih edilen renkler, bir örgünün daha çok dikkat çekmesinde önemlidir.  Hanımlar dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden, bonbon şeker örgü örgününün yapılışına geçelim.

bonbon şeker örgüsü

Bonbon Şeker Örgü Modeli Yapılışı

Bonbon şeker örgüsünün yapım aşamalarına geçmeden önce, renk olarak hangi ip rengini seçmeliyiz ona bir bakalım. Biz modelde elimizde beyaz ve pembe renkler olduğu için o renkler üzerinden gittik ve örgümüzü ördük. Siz dilerseniz elbette farklı renkler tercihinde bulunabilirsiniz. Yapım aşamasında ise ipin kalınlığına bağlı olacak şekilde, şiş numarası seçimi kesinlikle önemli olacaktır.

Bonbon şekeri örgüsünün kendisini göstermesi ve de belirgin durması açısından, seçilecek orta kalınlıkta bir iple 5 ya da 6 numaraya sahip bir şiş birlikte kullanılacaktır. Üstte belirttiğimiz yapılabilecekler adlı bölümde söylenen ürünlerden hangisini örecekseniz, yaklaşık olarak 4 sıra kadar lastik örgüsünü tercih ederek başlamalısınız. Devamında ise iki kadar ters 2 kadar da düz örgü yaparak ilerlemelisiniz. Bunun yapılma nedeniyse, öreceğiniz tüm modeller için kıvrılma olmasını sağlamak amacıyla olacaktır.

Örgünün tarifine devam ettiğimizde, lastik örgüden sonra ise 2 sıra kadar beyaz ve 4 sıra kadar da pembe düz örgü örülmeye dikkat edilmelidir. Sonrasında beyaz iplikten 3 ilmek daha örünce, 4. ilmeğe gelindiğinde ise, ilmekler 5 sıra birden sökülecektir. Devamında alt sıradaki sökülmüş olan beyaz ilmek, sağ şişin önden olacak şekilde arka kısma doğru batırılarak düz örülmelidir. Bunun devamında ise 3 tane düz örülmeli, sonrasında yanında kalan ilmek sökülmelidir. Bu şekilde ilerlendiğinde beyaz olan ilmekler, pembe ilmeklerin orta kısmında olacak şekilde çapraz bir hal alacaktır.

Bonbon Şeker Örgü Örneklerinin Yapılışlarına Dair Birkaç Örnek Video:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı