Ana sayfa Sağlık Boğaz Ağrılarına İlaç Gibi Bitki Çayı Çözümü

Boğaz Ağrılarına İlaç Gibi Bitki Çayı Çözümü

3
0
PAYLAŞ
bitki çayları ve demleme kuralları
bitki çayları ve demleme kuralları

Selamlar; kışa girişte yaşanan sorunların başında elbette boğaz ağrıları da gelmektedir. Soğukla beraber oluşan bu boğaz ağrısı durumlarına çözüm olarak bitki çaylarının ilaç gibi geldiğini söylemek pek de yanlış olmayacaktır. Soğuk havalarda öksürük, hapşırık, burun akıntısıyla beraber mendillerimiz elimizden düşmez. Böylesi durumlar için uzmanların önerisi ise aslında çok basit. Boğaz ağrılarına iyi gelen ve hastalıklara karşı da sizi koruyabilen bitki çayları, boğaz ağrıları ile mücadelenizde oldukça önemlidir. Uzmanlar bu tür bitkisel çayların boğazlarınıza da iyi geleceğini savunmaktadır. Boğaz ağrısına ilaç gibi gelebilecek bitki çayları, boğaz ağrılarını hafifletmeyi amaçlar. Bu iksir gibi bitki çaylarını içerek boğazınızda yumuşama hissedebilirsiniz.

nane çayı

Aynı zamanda iltihap durumları varsa onları da boğazınızda giderebilen bitki çayları, bu türdeki şikayetlerinize iyi birer cevap olabiliyorlar. Benzer şekilde diyet uzmanları da bitki çaylarının doğru demlenmesinin önemine işaret ediyor. İşte sizlere püf noktalarıyla beraber bitki çayları ve demleme kuralları. Bu yarayışlı bitki çaylarından ilki adaçayıdır. Adaçayını demlerken ise şunları yapmalıyız. Bu çayı demlerken, adaçayının ucundan tam anlamıyla yararlanmak gereklidir. Demleme tekniğinde, 1 bardak kadar kaynamış suya 2 ya da 3 tutam kadar adaçayı atarak 10 dakika veya 15 dakika kadar ağzını kapatarak demlenmesini beklemeliyiz. Bu tür bir adaçayı günde iki kez içilmelidir. Bir diğer çayımız ise nane çayıdır. Nane çayının da ucundaki bileşenlerden tam anlamıyla yararlanmak için demlenmesine dikkat etmek gereklidir.

bitki çayları ve demleme kuralları

Nane çayını demledikten sonra günde bir iki fincan kadar tüketmelisiniz. Bu tüketimi yapmadan önce eğer reflü sorununuz varsa, mutlaka bu çayın tüketiminden uzak durmalı ve doktorunuza başvurmalısınız. Boğaz ağrılarına nar kabuğu da faydalıdır. Boğaz ağrılarına neden olan bakterilerin etkinliğini azaltacak nar kabuğunu yiyerek tüketmek yerine iki çay kaşığı kadar kurutulmuş nar kabuğu, bir bardak su ilave edilerek kaynatabilirsiniz. 10 dakika kadar beklemeniz halinde rahatlıkla içebilirsiniz. Nar kabuğu çayı da yine boğazda oluşan enfeksiyonların giderilmesi, özellikle de boğaz ağrılarını gidermeye yardımcı olacaktır. Yine boğaz ağrıları için karanfil çayı da çok özel etkili bir çözümdür.

nar kabuğu

bitki çaylarının doğru demlenmesi

PAYLAŞ
Önceki makaleAmigurumi Kalp Yapmak
Sonraki makaleModern Erkek Bebek Yeleği Örneği
25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here