Ana Sayfa Örgü Modelleri Bluz Yakasına Dantel Yapımı

Bluz Yakasına Dantel Yapımı

dantel bluz yakası yapımı
dantel bluz yakası yapımı

Özel projeler ile farklı ve güzel şeyleri artık sizler de yaratabiliyorsunuz. Bu harika projelere bir yenisini daha ekleyerek, her zaman rahatlıkla giyebileceğiniz bir bluzun yakasını dantel şıklığı ile buluşturabilirsiniz. Özel ve kolay dantel bluz yakası yapımı sizlere detaylı şekilde bu kendin yap projemizde iletilecek. En farklı sonuçları en güzel şekilde alacağınız bu işlem ile sizler de harika görünümlü yeni bir bluza sahip olabileceksiniz. Bu işlemi penyelerinizin yaka ve eteklerinde de etkili şekilde uygulayabilir, sevmediğiniz bir penyeyi harika ve modern bir şekle getirebilirsiniz.

Bu hoş tığ işini yapmamız için öncelikle bize 50 ya da 60 numaralı dantel ipleri gerekli. Arzu ettiğiniz uygulama ürünü rengini kendiniz seçebilirsiniz. Bu ipler ile uyumlu 20- 21 numaralı tığlar işinizi görecektir. Malzemelerini hazır ise dantel bluz yakası yapımı işlemine başlayabiliriz. Öncelikle boynunuzun ölçüsünde zincir çekerek işleme başlıyorsunuz. Zincirin üzerini ikili tırabzan ile komple doldurun. Zincir ve tırabzandan sonra üçüncü sıraya 5 zincir çekerek başlayın, üçlü tırabzan ile yaparak, ikisini zincir çekip yeniden üçlü tırabzan yapıyorsunuz. Sonra zincir çekmeden tırabzan yapıp, sonrasında yine zincir çekmeden ikili tırabzan yapın, iki zincir çekin ve yine tırabzan yapın.

Model bu şekilde ilerleyecek. Dördüncü sıraya geldiğinizde ise 3 zincir çekip, dönün. Alt sırada tırabzanların arasında çektiğiniz iki zincirin ortasına iki tane tırabzan yapıp, 2 zincir çekeceksiniz. Sonra zincir çekmeden tırabzanın üzerine batıyoruz. Bu sırada bu şekilde devam edecek. İşte oldukça basit olan dantel bluz yakası yapımı bu şekilde devam ediyor. Beşinci sırada ise 3 zincir ile dönüş yapın. Alt sırada yaptığınız boşluklara yani zincirlere 3 tırabzan yapın. Gene 2 zincir çekin ve 3 tırabzan yapın. Bu şekilde bu sırayı da bitirin. Bu şekilde model çıkmaya başladı. En üst sıraya geldiğinizde pipircik yapabilirsiniz.

dantel bluz yakası yapımı

dantel bluz yakası

dantel yaka modelleri

dantel yaka modelleri anlatımlı

dantel bluz yakaları

yeni dantel bluz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here