Birbirinden Güzel Tığ İşi Şal Modelleri

örgü işi şallar
örgü işi şallar

Örgü işlerini seven hanımlara merhaba diyorum. Sizlere bu yazımda ise tığ işi şal modelleri hakkında bilgiler aktarmak istiyorum. Tığla yapılan şal örnekleri her zaman hanımların dikkatini çekiyor. Her biri güzel olan yeni tığdan yapılma şal örneklerinin bazılarını sizlere galeride sundum. Tercih ve fikir konularında yardımcı olunması için paylaştığım bu örneklerde, yepyeni tığ işi şal örnekleri tam arzu ettiğiniz gibi örnekler olacaktır. İstek üzerine yayınlanan bu harika modelleri sizde örüp keşfedebilirsiniz. El işlerinde tığla yapılan şal örgüleri yapımları bakımından son derece kolay gelecektir. Örgü işi şallarda ip tercihi olarak nako, angora, alize türü ipleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bu örgü türlerinde günlük kullanıma uygun örnekleri de keşfedeceksiniz. Özellikle ebruli iple örülmüş son dönemlerin modern örgü tasarımları, tığ işi şallar çeyizleriniz için de harika olacaktır. Tığdan yapılma şallar günlük kullanıma son derece uygun görünmektedir. Resimli galeride yer alan ilk örnekte, açık kahverengi bir ton kullanılmıştır. Aynı renkte beresi de son derece uyumlu görünmektedir. Desen olarak kalın desenler örgü işi şal modelinde tercih edilmiştir. İkinci resmimizde ise kıpkırmızı bir şal türünü görüyor olacaksınız. Başlığı da bulunan tıpkı kırmızı başlıklı kızın üzerindeki türden bir modeldir. Desenleri iyi düşünülmüş bu şahane model, tam da arzu ettiğiniz gibi bir giyim türü olacaktır.

Üçüncü resimde ise gül desenli şal örneği, tığla yapılanlar arasında son derece harika görünüyor. Dördüncü resmimizde ise yine bayrak rengini andıran kırmızı bir şal yer alıyor olacaktır. Dördüncü örnekte kalın desenler yine hakim durumdadır. Tıpkı tişörtü andıran yapısıyla bu şal kesinlikle hanımların modern elbisesi olacaktır. Resim beşte yer alan ince desenli lacivert şal da görünümü itibariyle harika bir şala benziyor diyebiliriz. Devam ettiğimizde resim altıda yer alan şal ise tamamen farklı bir çizgiyi simgeliyor. Tıpkı bir montu andıran şal örneği yine modern türde örneklerden biridir. Galerideki yedinci resimde ise açık turuncu bir şal yer alıyor. Açık turuncu şal örneği de göz alıcı güzelliğiyle resim galerimizde bulunmaktadır. İlham alabileceğiniz birçok örneği galeride keşfederek sizde kendinize bu son derece güzel modellerden çıkarabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı