Birbirinden Güzel Örgü Sepet Modelleri

güzel örgü sepet modelleri
güzel örgü sepet modelleri

Merhaba sevgili hanımlar. Bu konumda sizlere bu sefer harika örgü sepet modelleri paylaşıyor olacağım. Örgü işleri ile sadece kazak, hırka, yelek, atkı, elbise haricinde de farklı projeler üretilebileceğini göstermek istiyorum. Bu sebeple de ara ara bu tip farklı örgü işlerini sizlerle paylaşıyorum.

Sepet Örmek İçin Ne Gerekli?

Örgü sepetler penye ipler ile de örülebildiği gibi normal ya da kalın örgü iplikleri ile de örülebilmektedir. Örneğin size resimlerini sunduğum örgü sepet modelleri Super Bulky tip akrilik oldukça kalın ipliklerle örülmüşlerdir. Bu nedenle bu iplikler ile örülen sepetler daha diri daha tok görünmektedirler. Eğer siz de sepetinizin dik durmasını ve yük kaldırmasını istiyorsanız bu ipleri muhakkak tercih etmelisiniz. Şiş olarak da 8-10 mm. ölçülerinde şiş kullanımı ideal olacak kanaatindeyim.

Örgü Sepetler Ne Amaçla Kullanılabilir?

Bu örgü sepetleri peki nerelerde kullanabiliriz? Kullanışlı saklama bölmeleri, dekoratif süslemeler veya hediyeler oluşturmak için kullanılabilir. Örgü yumaklarınızı saklamada, banyolarda, süsleme amaçlı kullanmak sureti ile bu şık örgü sepetleri oldukça efektif olarak değerlendirebilirsiniz.

Şimdi tek tek size sunmuş olduğum bu sepetleri incelemeye koyulalım.

İlk sepetimizde kırmızı, mavi ve sarı pastel renkler kullanılmış. Resimde de görüldüğü gibi bu örgü sepetlerini yumaklarınızı saklamada kullanabilirsiniz.

örgü sepetler
örgü sepetler

İkinci sepet modeli beyaz renk iplikle örülmüş. Masanızda oldukça şık görünecek içine çiçeklerinizi koyabileceğiniz harika bir vazo görevi görecektir.

örgü sepet
örgü sepet

Bir diğer sepette krem tonlu bir ip kullanılmış olup baykuşu andıran bir motif işlemesi sepete farklı bir hava katmış. Bu tarz bir örgü sepeti de yine dekoratif amaçlı kullanabilirsiniz.

tığ işi örgü sepetler
tığ işi örgü sepetler

Yeşilin hakim olduğu ve aralar sarı, beyaz renklerin katıldığı bu sepet de oldukça şık görünmekte. Ayrıca saplı bir model olması nedeni ile saklama amaçlı kullandığınız ürünleri bir yerden başka bir yere taşımanızı da kolaylaştıracaktır.

kullanışlı örgü sepet modelleri
kullanışlı örgü sepet modelleri

Aşağıdaki resimde yine farklı renklere sahip saplı ve sapsız iki farklı örgü sepet görüyorsunuz. Bunlar da yine saklama amaçlı ideal sepetler olabilir. Örgüde dalgalı motifler göze çarpıyor.

örgü sepet modelleri
örgü sepet modelleri

Tatlı bir mavi ve gri renkli kareli bir desene sahip bu örgü sepeti de boyutları itibari ile yine saklama hurcu olarak kullanılabilir.

depolama amaçlı örgü sepet
depolama amaçlı örgü sepet

Bu örgü sepet de güzel bir örgü modeline sahip. Yana örülen ipli sap ile yanınızda gezdirebileceğiniz şık bir çanta veya pazar çantası olarak da ideal bir kullanım sağlayabilir.

şık örgü sepet
şık örgü sepet

Bu son örgü sepet modeli ise dantel işleme kenar görünümlü olması sebebi ile banyo malzemelerinizi koyabileceğiniz tarzda dizayn edilmiş.

banyoluk örgü sepetler
banyoluk örgü sepetler

İşte bu yazımda sizlere sunduğum farklı örgü sepet modelleri ile siz örgü sevenlerin aklında farklı örgü projelerinin de gelişmesini sağlayacaktır diye düşünüyorum. Benden şimdilik bu kadar. Başka bir yazımda görüşmek dileği ile.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı