Ana Sayfa Amigurumi Bir Çorap Nasıl Oyuncağa Dönüşür?

Bir Çorap Nasıl Oyuncağa Dönüşür?

çoraptan hayvanlar
çoraptan hayvanlar

Çocuklarımız bazen oldukça ilginç şeylerden zevk alırlar. Bu neden ile sizler de onların ilgisini çekecek bazı oyuncakları kendiniz yapabilirsiniz. Özellikle evinizde olan eşyalardan yapabileceğiniz amigurimileri çocuklarınızın çok beğeneceğine eminiz. Bu yazımızda sizlere çoraptan oyuncak yapımı hakkında basit ve oldukça verimli bir proje sunuyoruz. Özellikle evinizde olan malzemeler ile yapıldığı için de harika bir oyuncak fikri olacaktır. Çocuklarınız ile birlikte bu harika etkinliği yapmanız, onun oyuncağına daha fazla saygı duymasını da sağlayacaktır.

Bu harika oyuncak ona paha biçilemez bir hediye olacaktır. Tüm oyuncaklarından da daha çok seveceğine eminiz. Özel bir aktivite olarak da yapabileceğiniz bu özel oyuncak için gerekli malzemeler de oldukça kolay bulunan cinsten. Harika çoraptan oyuncak yapımı projemiz için resimli anlatımlarımızı incelemeniz de yeterli olacaktır.

çoraptan oyuncak yapımı

Bir çift çorap ile işleme başlayacaksınız. Makas, iğne iplik ve evde ki fazladan olan düğmeleri bu harika oyuncağın yapımında kullanabilirsiniz. Yukarıda görülen resimde işlemlerin nasıl uygulanacağı hakkında bilgiler veriliyor.

Resimli anlatımları takip ederek, oyuncağınıza şekil vermeye başlayabilirsiniz. Öncelikle çoraplarımızı belirli şekillerde kememiz gerekiyor. Bunun için yukarı da bulunan resimden destek alabilirsiniz. Çoraptan oyuncak yapımı için sizlere önerimiz havlu çorapları kullanmanız olacaktır. Özellikle dokularından dolayı çok daha etkili ve özel sonuçları elde edebilirsiniz. Farklı renklerde çoraplar ile çok daha hoş ve etkili oyuncaklar hazırlamanız da mümkün olacaktır. Bu şekilde sizler de çok farklı sonuçları elde edeceksiniz.

çoraptan oyuncak

çoraptan oyuncak maymun

Evet resimleri takip ettiğinizde işlemlerin ne kadar kolay olduğunu fark edeceksiniz. Bu işlem için güzel ve keskin bir makas kullanabilirsiniz. En farklı ve etkili işlemler için resimli açıklamalarımıza devam edebilirsiniz. Bu harika oyuncaları yapmak ve oynamak kesinlikle çok eğlenceli olacak!

çoraptan oyuncak kirpi yapımı

çoraptan oyuncak yapımı anlatımlı

Bu aşamadan sonra oyuncaklarınızın içini elyaf ya da pamuk ile doldurmaya başlayacaksınız.

çoraptan kardan adam yapımı

çoraptan oyuncak bebek yapımı

çoraptan tavşan yapımı

Gerekli dikiş işlerini de yaptığınızda harika amigurumimiz ortaya çıkacak.

çoraptan oyuncak nasıl yapılır

çoraptan baykuş

çoraptan hayvanlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here