Bez Pasta Nasıl Yapılır?

bez pasta yapımı
bez pasta yapımı

Herkese merhaba,yine güzel bir günde ve yeni tarifimiz ile mutlu bir gün dileyerek şekil olarak güzel veya anneler için anlamlı olan fikrimize geçiyoruz. Bez pastalar, bilhassa anneler için,mutlu bir  bebek hediye çeşitlerinden  biri olsa gerek. O yüzden bez pastalar hem işe fayda, hatta gösterişli seçeneklerden biri. Yapımı da zor değil gerçekten. Bez  pasta nasıl yapılır hep birlikte öğrenelim;

Malzemeler: 2 paket bebek bezi, Kız veya erkek bebeklere değişkenlik gösterse de kız için pembe;erkek bebek için ise mavi 1 metrelik kurdele, Aynı biçimde bebeğin türüne  göre mavi ya da pembe tül,  kalın bir karton, İç alanı için 1 adet kağıt havlu rulosu

Kalın lastik, lastik eldivenleri kesin.Bunu kendiniz de uygulayabilirsiniz. Lastik de bezleri tutturmak için gereklidir.

Yapımı:

Öncelikle bez pastalar piramit biçiminde yapılır. Elinize kaç adet bebek bezi varsa küçük bir hesaplama yöntemi  ile 3 katlı piramit pasta için her bir katta kaç adet bez yerleştireceğinizi hesap etmeniz gerekiyor. Taban kısmına  yerleştireceğiniz  bezlerin  çapını hesaplayarak ona göre kalın kartondan yuvarlak şeklinde kesiyoruz. Kartonun ortasına havlu rulosunu dik bir biçimde yapıştırmaya başlıyoruz. Bezleri rulo çevresine yerleştirerek piramit şeklini oluşturuyoruz. Her bir katta değişik ebatlarda yuvarlak bir taban ve rulo şeklinde kesip, ilk katta oluşturulan işlemi başka katlarda yapabileceğimiz  gibi, sadece bir taban ayrıca  büyük  rulo ile de daha fazla karton  kullanmadan bez pasta yapabilirsiniz. Her İki biçimde de uygulayanlar mevcut.

Bezleri silindir biçimde  sararak  bir lastik yardımı ile tutturun. Her sıra bitince  büyük bir lastikle sağlam yapmaya çalışıyoruz. Sarmal şeklinde piramidi bitirdikten  sonra süslemeye geçiyoruz, ki  en önemlisi ve en zevkli olan bu kısımdır. Kurdele yardımı ile  her bir katta olan bezleri sararak, son olarak  üstüne tül geçirip sanki  hediye paketi hazırlar gibi yapın.Üzerini ise;tercihinize göre, küçük bir  keçe figürler, renkli düğmeler, çubuk ve kalpli şekilde bebek şekerleri, oyuncaklar ya da broşlarla süsleyerek güzel görünümlü bir bez pasta haline getirebilirsiniz.Herkese kolay gelsin.

bez pasta yapımı
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı