Bez Ayakkabıları Su Geçirmez Yapmak

Bu çılgın projemizde çoğu zaman ıslaklıkla mücadele veremeyen bez ayakkabıları su geçirmez bez ayakkabı hale getireceğiz. Oldukça basit şekilde yapacağımız bez ayakkabıların su geçirmez özellikleri için birkaç malzemeye kolay araç gereçlere ihtiyacımız olacaktır.

Aslında hiç de zor olmayacak bir bilgiyle ve araç gereçle o suya maruz kalınca üzüntü duyabildiğiniz kimi zamanın en trend bez ayakkabıları için su artık bir talihsizlik hali olmayacaktır. Elbette başka malzemelerden de su geçirmez ayakkabı yapılması mümkündür. Fakat bu çalışmamızda sizlere bezden ayakkabılar için su geçirmez özelliği katmayı anlatıyor olacağız.

Artık yağmur yağdığında bez olan süslü güzel ayakkabınız suya maruz kalmayacaktır. Aynı zamanda severek aldığınız bu tür bez ayakkabıların üzerine çamur sıçraması da aslında kötü bir durum olacaktır. Bu nedenle çalışmamızda bez ayakkabıları su geçirmez hale getirmek iyi olacaktır.

Öncelikle bez ayakkabınız için en yakın aktardan ya da bir online olan alış veriş sitesinden   almalısınız. Bal mumunu elde ettikten sonra elinizde hemen fön makinenizi alarak işlemlere devam ediyorsunuz. Yapılacak işlem is son derece kolay olacaktır.

Bal mumuyla ayakkabının yani bez olan ayakkabının her yerini iyice bulamalısınız. Bunu yaptıktan sonra bal mumu iyice ayakkabının her yerine işleyene kadar eriyip ayakkabıyı iyice sarıp sarmalayıncaya kadar devam ediyoruz fön makinesinin sıcak ayarınca bu işlemi yapıp kurutmaya.

Fön makinesiyle ayakkabı üzerindeki bal mumunu iyice erittikten sonra yaklaşık olarak beş dakika kadar bekliyoruz. Bu son işlemden sonra ayakkabının üzeri biraz daha sert bir hal alacak fakat su geçirme problemi ortadan kalkmış olacaktır.

bez-ayakkabilari-su-gecirmez-yapmak (1)

bez-ayakkabilari-su-gecirmez-yapmak (2)

Bir önceki yazımız olan Eskiyen Pufa Nasıl Yeni Görünüm Kazandırılır başlıklı makalemizde eski olan bir pufa yeni bir görünüm kazandırmak, eski pufa nasıl yeni görünüm kazandırılabilir ve eskiyen pufa yeni bir görünüm kazandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir