Beyni Öldüren Gıdalar Hakkında Bilinmeyenler

Beyni Öldüren Gıdalar Hakkında Bilinmeyenler
Beyni Öldüren Gıdalar Hakkında Bilinmeyenler

Araştırmalar gösteriyor ki, hazır yiyecekler yani fast food ürünleri beynin kimyasını son derece etkileyici faktörler içermektedir. Besinler arasında en etkili tahripleri kesinlikle hazır gıdaların sağladığı da yine araştırmaların sonucu ortaya çıkan bulgulardır. Beyne zarar veren besinleri inceleyen bilim adamları, depresyon ve anksiyete problemlere yol açan bu türdeki besinleri tüketirken bir kez daha düşünmek gerekli diyor. Fast food ürünlerinin içinde bulunan katkı maddeleri, zamanla insanlarda öğrenme zorlukları, motivasyon eksiklikleri, hafıza zayıflıkları gibi durumlara yol açmaktadır. Kanıtlanan bu sayılmış durumlar, işlenmiş proteinlerden ne denli uzak durulması gerektiğinin önemini de ortaya çıkarmaktadır.

Beyni Öldüren Gıdalar

Hazır gıda türlerinden olan sucuk, salam ve işlenmiş birçok proteinin de aynı şekilde beyne büyük zararlar verdikleri uzmanlar tarafından tescillenmiştir. Beyni tam anlamıyla öldüren işlenmiş gıdalar yerine, isteyenler et tercihlerini rahatça genişletebilirler. Doğal bir protein beyin sistemine iyi gelirken işlenmiş bir protein beynin yapısına direkt bomba atmayla eş değer olmaktadır. İşlenmiş proteinlerin bir diğer zararı ise, sinir siteminde zamana dayalı oluşturduğu tahribatlardır. Uzun süreli şeker kullanımları da yine nörolojik problemlere sebebiyet vermektedir. Aynı şekilde karaciğeri yok etmesiyle ünlü olan alkol de aslında, beyne direkt olarak etki eden beyni bitirip yok edecek ürünlerdendir. Bırakılabilen alkol kullanımlarında belli oranda vücutta düzeltilmeler kaydedilebiliyor.

Beyni Öldüren Gıdalar Hakkındaki Gerçekler

Beyne zararlı ürünler kimyasal maddeler ve işlenmiş tüm besinlerdir. Uzmanların görüşüne göre bu tabi sadece küçük yaştaki kişileri yani çocukları etkileyen bir durum değildir. Büyük küçük demeden, sayılan zararlı besinler her insanı etkileyebilecek kuvvettedir. Çünkü uzmanların aynı testleri yetişkinlerde yapması sonucu, aynı şekilde yetişkinlerde de belirtilen besinlerin beyne belli düzeylerde hasarlar verdiği tespit edilmiştir. Sağlık konusunda uzmanların bir uyarısı da tuzla ilgilidir. Bilinen zararlarının yanında, bir de kalbe tuzun verdiği tahribatın büyük olduğu da ifade edilmektedir.

Tuz aynı zamanda, içindeki yoğun sodyum nedeniyle beyinde düşünme yeteneğine direkt olarak zarar vermektedir. Tuzun zekayı gerilettiği de büyük oranda tespit edilmiş bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Son olarak tahılların da beyne zararlar verdiğinden söz etmek gerekir. Sadece istisna durumundaki tahıl ise, yüzde yüz tam kepekli tahıllardır. Eğer çok tahıl tüketilecek olursa, bu hızlı yaşlanmayı da çabucak tetiklemektedir. Trans yağların kalbe olan zararını az çok biliyoruz. Fakat az bilinen zararı ise, beyin fonksiyonlarına zarar vermesidir. Trans yağlar da beyin fonksiyonlarını ve işlevlerini belli düzeylerde aşağıya çekmektedir. Belirtilen durumlara fazlasıyla dikkat edilmesi sağlık açısından hepimiz için önemlidir.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı