Beyaz Kelebekli Bebek Örgü Modeli Yapımı

Beyaz Kelebekli Bebek Örgü Modeli
Beyaz Kelebekli Bebek Örgü Modeli

Bebek örgü projelerinizde kullanabileceğiniz çok şirin bir örgü modelinin size videolu anlatımını aktaracağım. İçerisinde beyaz kelebeklerin uçuştuğu bu harikulade bebek örgü modeli ile çok güzel projeler üreteceğinize eminim. İster örgü bebek yeleklerinde, hırkalarında isterseniz de bebek battaniyelerinde de kullanabilirsiniz.

Kelebekli bebek örgü modeli 7 ilmek üzerine kurulmaktadır. Aralara ikişer tane boşluk verilmiştir. 9 ilmek ve katları şeklinde düşünebilirsiniz. Yapımı için de orta kalınlıkta bir bebe ipi ile bu ipe uygun 3,5 numara şiş tercih edilmiştir. Bu yeni modelin ön ve arka yüzlerinin nasıl olduğunu merak ediyorsunuz yayınladığım resimlerine bakabilirsiniz.

Bebek Örgü Modeli Yapımı
Bebek Örgü Modeli Yapımı

Kelebekli örgü modelinin kenarı, model kıvrılmasın diye haroşa örülmüştür. İlk önce ön tarafta düz, arka tarafta ters olacak şekilde bütün ilmekler örülmüştür. Sonrasında 2 ilmek de düz örülmüş ve beyaz ip örgünün ön tarafına alınmıştır. Ardından 7 ilmek daha düz örülmüştür. Beyaz ip ön taraftan örgünün arka tarafına alınıp aradaki 2 ilmek de düz örülmüştür. Diğer renkteki ipe geçerek bütün ilmekler düz olarak örülmüştür. Ancak 7 ilmeği örerken beyaz ip öne alınıp aradaki ilmekler örülürken arkaya alınmıştır. Arka yüzde ise tüm ilmekler ters örülüp, 7 ilmek örülürken ise beyaz ip örgünün arkasına alınmıştır. Aradaki 2 ilmeği örerken de ön tarafa alınmıştır.

Atlanılan beyaz ipler 6 adet olunca, ön tarafta bu ilmekleri toplama işlemi gerçekleştirilmiştir. 7 adet olan ilmeklerin ilk 3’ü örülüp ardından ilmeklerin alından geçirilerek örülüp alttan geçirilmiş ve şişe geçirilmiştir. Şişe takılan ilmek yanındaki ilmekle kesilerek örmeye devam edilmiştir. Bu şekilde örme işlemine devam edilerek kelebekli bebek örgü modeli tamamlanmıştır.

Beyaz Kelebekli Bebek Örgü Modeli Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı