Beyaz Kapaklarla Şık Bir Abajur

beyaz kapaklar ile abajur projesi
beyaz kapaklar ile abajur projesi

Sizlere bu çalışmam da beyaz kapakları kullanarak harika ev yapımı bir abajur yapmak istiyorum. Bunu ister yatak odasına ister oturma odasına koyabilirsiniz. Dekor anlamında eve çok şey katabilecek kadar kaliteli bir görünümü olduğu kesindir. Beyaz kapaklara birde beyaz floresan lamba eşlik ettiğinde kesinlikle eşsiz bir beyaz ışıltının odanızı süsleyeceğini söylemek doğru olacaktır. Her şeyden önce birde bu kendin yap projesi olan beyaz kapaklarla şık abajur çalışmasını yaparken çocuklarınızdan da destek alabilirsiniz. Eğlenceli bir kendin yap projesi sayesinde hem zamanınızı güzel değerlendirmiş olacaksınız hem de gayet keyif alacağınız bir ürün elde etmiş olacaksınız.

Şimdi öncelikle resimli olarak sunduğum galeriden başlayarak ilerleyelim ve birinci resimde kapaklara silikon sürerek yapıştırdığımızı fark edebilirsiniz. Beyaz aynı boyda olan kapaklardan bu abajuru yapacak kadar elde bulundurmalısınız. Öncelikle dilerseniz malzemeleri de belirtelim. Malzeme olarak yaklaşık sayı olarak ise 36 x 6 şeklindedir diyebilirim. Aynı zamanda abajuru yapacak kadar epey kapağa ihtiyaç olacağını da belirtmek isterim. İkinci olarak yapıştırıcı konusunda ben silikon kullandım. Sizde dilerseniz güçlü bir farklı yapıştırıcı kullanabilirsiniz. Bir lamba aparatı ve priz kısmı iççin gerekli kablo teşkilatı da gerekecektir. Resimlerden bu konuda ilham alabilirsiniz. Bütün malzemeler bu kadar olup resimlerde eksik kalan malzemeniz varsa yine rahatlıkla tedarik edebilirsiniz.

Hemen bu eşsiz abajurun yapımına geçelim derim. Yapılışında ilk resimdeki gibi başlıyoruz. Önce beyaz kapakları bir birine yapıştırıp altı tane kare oluşturacak kadar kapakları resimleri takip ederek bir birine yapıştırmaya devam etmelisiniz. Resimlerde saydığımda 36 tane bir karede kapak yer aldığını görüyorum. 6 x 36 tane kapak sanırım bu işte işinizi görecektir. Şimdi üçüncü resimde 36 tane kapağı kullandığımızda 6 pencereden birini elde etmiş olacağız. Devamında ise en son altıncı üst pencereyi kapatmadan önce lamba tertibatını içine yine silikonla yapıştırmalıyız. Devamında ise kablonun geçebileceği kapak arasını ayarladıktan sonra en son işlemlerden birine geleceğiz. Ben aradaki resimleri atladım onları sırayla yaptığınızda işlemler tamamlanacaktır. Son derece kolay beyaz kapaklarla abajur yapımı hoşunuza gidecektir.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı