Betondan Saksı Yapımı

betondan saksı
betondan saksı

Son zamanlarda her yerde sıklıkla görmüş olduğunuz beton saksıları artık sizlerde yapabilirsiniz. Kendin yap projesi ile sizde kolayca yapabileceksiniz. Daha fazla seçeneği m-visible.com adresinde görerek inceleyebilirsiniz.

Malzemeler: çimento, derz tozu, mermer tozu, plastik dondurma kutusu, boya, fırça, zımpara ve çiçek

Yalnızca çimento kullanarak da saksı yapabilirsiniz. Ancak zamanla çatlayacağı için kullanışlı olmayacaktır. Bu nedenle muhakkak çimentonun içine derz tozu ve mermer tozu ekleyiniz. İnşaat malzemeleri satılan yerlerden oldukça uygun fiyata satın alabilirsiniz. Kalıp için dilediğiniz şekli kullanabilirsiniz. Kalıp olarak kullanabileceğiniz her hangi bir objeniz yoksa kartondan keserek kendi kalıbınızı yapabilirsiniz.

Öncelikle bir kase içerisine kalıbınıza göre oranları değişecektir ama göz kararı da ekleme çıkarma yapabilirsiniz. Çimentoya bir kaşık mermer tozu ve bir kaşık derz katarak bütün malzemeyi karıştırınız. Hamur yapar gibi ortasını açın ve azar azar su ekleyerek karıştırın. Fazla cıvık olmayan hafif akışkan bir kıvam yakalayana kadar su eklemeye devam edin. Dondurma kabının içine yuvarlak herhangi bir obje koyduktan sonra (kavanoz koyabilirsiniz) hazırladığınız harcı plastik dondurma kutusunun içine dökün. İyice kuruduğundan emin olduktan sonra plastik kutuyu keserek çıkartın. Biraz zımparalayarak daha düz bir zemin elde etmeye çalışınız. Dilediğiniz renkteki boyalarla boyayınız. İsterseniz sevdiğiniz şekilleri de çizerek boyayabilirsiniz. Boya kuruduktan sonra vernikle de üzerinden geçmeyi unutmayınız. Saksının altında delik olmadığı için ekeceğiniz çiçekler zamanla kuruyabilir. Bunu önlemek için saksının en altına iki üç sıra çakıl taşı koyunuz. Saksıyı toprakla doldurduktan sonra dilediğiniz herhangi bir çiçeği dikebilirsiniz.

Evinizin dekorasyonuna katkıda bulunmak için el emeği birçok objeyi sizlerde kolaylıkla yapabileceksiniz. Zamanla ev hobileri edinecek ve yaptıkça zevk alacağınız ürünlerle evinizi donatabilirsiniz. Kendin yap fikirlerine ek olarak artık siz de fikrinizi katarak projeleri geliştirebilir zamanla farklı projelere imza atabilirsiniz. Tamamen hayal gücünüze ve isteğinize bağlı olarak evinizde kullanmadığınız her gün attığınız birçok ürünü böylelikle değerlendirmiş olacaksınız. Ürettiğiniz ürünlerin resmini çekerek sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilir talep olması halinde bu ürünleri satarak para kazanabilirsiniz.

beton saksı
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı