Beş Boy Yaza Özel Saç Bandı Dikin!

kendin yap saç bandı
kendin yap saç bandı

Yetişkin bebekler için beş farklı boyutta basit bir yaz saç bandı nasıl dikilir anlatmak istedim. Plajda, tatil için ve yazın günlük yürüyüşlerde bebeğinize çok yakışacağını düşündüğüm bir saç bandı olacak.

Malzemeler :

1 metre koton biye (normal veya güçlendirilmiş)
50 cm x 20 cm koton kumaş
16 cm lastik bant / 12 mm genişliğinde elastik bant
Dekorasyon için küçük fiyonklar
Çengelli iğne
Döndürmek için Chopstick (Çin yemek çubukları)

Öncelikle uygun uzunluklarda kumaş keselim.

0-3 Aylık Bebekler İçin : 30 cm x 5 cm ölçülerinde 2 kumaş şerit, 17 cm x  6 cm ölçülerinde 1 bez şerit, elastik için 10 cm.
3-6 Aylık Bebekler İçin : 34 cm x  5 cm ölçülerinde 2 kumaş şerit, 19 cm x 6 cm ölçülerinde 1 kumaş şerit, elastik için 11 cm.
6-12 Aylık Bebekler İçin : 38 cm x 5 cm ölçülerinde 2 kumaş şerit, 20 cm x 6 cm ölçülerinde 1 kumaş şerit, elastik için 12 cm.
1-4 Yaşlarındaki Çocuklar İçin : 41 cm x 5 cm ölçülerinde 2 kumaş şerit, 24 cm x 6 cm ölçülerinde 1 kumaş şerit, elastik için 14 cm.
5 Yıl ve Yetişkin Çocuklar İçin : 44 cm x 5 cm ölçülerinde 2 kumaş şerit, 27 cm x 6 cm ölçülerinde 1 kumaş şerit, elastik için 16 cm.

Şimdi dekoratif olarak saç bandımıza çok yakışacağını düşündüğüm fiyongumuzu ve diğer kumaşlarımızı dikelim. Daha önceden kestiğimiz sadece uzun 1 kumaş şeridimizin desenli yüzüne fiyonk dikelim.

Bebekler İçin Saç Bandı

İkinci aşamada koton biyemizi dikeceğiz. Resimde görüldüğü gibi sağ tarafa desenli yüzüne içe dönük şekilde koton biye şeritler dikiyoruz.

saç bandı yapımı

İğne ile sabitleyeceğiniz biyelerin dikişi sırasını şu şekilde yapacaksınız. Öncelikle kumaşların yüz kısımları birbirine gelecek, biye koton parça ile ana geniş parçanızın bir kenarını aynı hizaya getirin. İğne ile tutturun ve bu kısmı makineniz yardımı ile dikin. Sonra biye koton parçayı diğer tarafa doğru kıvırın.

çocuklar için saç bandı yapılışı

Yine toplu iğne yarımdı ile kumaşa doğru kıvırın ve üzerinden makine ile dikin. Bandımızın üst kısmı şimdi hazır. Şimdi bandımızın ikinci kısmını yapacağız. Bu kısımda lastikli bir parça elde edeceğiz ve bu şekilde başa rahat oturmasını sağlayacağız.

saç bandı bebekler için

Şimdi bant için önce biyenizi ortadan ikiye katlayın, sonra kenarları ikiye katlayın. İç kısımdan dikişi bitirin. Sonra bir çubuk yardımı ile kumaşı ter yüz edin. Bir çengelli iğne yardımı ile lastiği kumaşın içinden geçirin.

evde bebek saç bandı yap

Diğer uçtan çıkardın ve lastiğin başlangıç kısmını biyeye dikin. Bu şekilde bandın lastikli bölümünü de bitirmiş olacağız.

saç bandı nasıl yapılır

Şimdi biyeli olarak hazırladığımız ana bölüm ile lastikli kısmı birleştirelim.

saç bandı yapım aşamaları

Her iki ucu da yukarıda ki gibi ekledikten sonra, bandı düzenleyelim. Ve işte mükemmel ve oldukça şık bandımız hazır. Elbiseler ile de uyumlu şekilde hazırlayabileceğiniz bu güzel parça harika kombinler yapmanızı da sağlayacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı