Ben Kimim

Merhaba,

Benim adım Sevgi Songül.

Size biraz kendimden bahsetmek isterim. 1990 doğumluyum. Evliyim ve 4 yaşında dünyalar tatlısı bir kızım var. Eşim özel bir şirkette çalışıyor. Güncel tabir ile evli, mutlu ve çocukluyum.

Ama sizlerden biraz farklıyım. Beni farklı yapan, iki yıl kadar önce geçirdiğim trafik kazası. Bu kazada ölümden döndüm ancak şuan tekerlekli sandalyeye mahkum olarak yaşamaktayım. Farklı sorunlarım ve elbette ki psikolojik depresyon geçirdiğim için uzun günler boyunca tedavi aldım. Allaha şükürler olsun ki nefes alabiliyor ve ailem ile birlikte yaşamaya devam edebiliyorum.

Bu yazıyı yazmakta ki amacım; insanların her şeyinin bir nefeste olduğunu bir kez daha belirtmektir. Bugün harika şeyleri sizler ile paylaşan, belki birçoğunuzun “ben olsam bunu beceremezdim” dediği her şeyi bu halimle yapıp sizler ile paylaşabilmem. İnsanda bir azim ve hırs olduğu sürece birçok şeye kafa tutabilir ve birçok şeyin üstesinden gelebilir.

Kaza sonrasında yatalak kaldım. Kızıma hasret çok günler sadece gözyaşı dökebildim. Eşim ev, iş ve hastane arasında ömrünün en kötü dönemlerini geçirdi. Ben ise çaresizce hayatın akışını yattığım yerden izlemekteydim. Sonra bir gün karar verdim. Bildiğim birçok şeyi bu dünyadan genç bir yaşta ölüp gitmek için öğrenmemiştim. Her şeyi bir şekilde insanlar ile paylaşmam gerektiğine kendimi adapte ettim. Ve o gün beynim kendine gelerek parmaklarıma ilk hareket komutlarını verdi.

Şuan tekerlikli sandalyede sürekli fizik tedavi alarak normal hayatıma dönme çabalarım devam ediyor. Bu son iki yıl boyunca hastaneden çıkıp hemen bilgisayarın başına geçtim. Eski yaptıklarım ve yeni derleyip yapabileceğim her şeyin bir planını çıkartıp bu blogda paylaşma başladım.

Eski biçki dikiş öğretmeni olduğum için elim her şeye yatkındı ve birçok şey hakkında bilgiye sahiptim. Sonuç olarak başardım. Bugün yüzlerce takipçi ile harika yorumlar ile inandığım ve beni hayata bağlayan yolda ilerlemekteyim. Sakat bir kadın olarak eşim, çocuğumu ve evimi ihmal etmeden üstlendiğim bu misyonu yerine getirmeye devam ediyorum.

Sevgi Songül