Beğeni Alan Güzel Tığ Oyaları

tığ işi yazma oyaları
tığ işi yazma oyaları

Merhaba bayanlar; her biri güzel tığ oyalarından harika bir resim galerisi sunmak istedik. Hepsinin birbirinden güzel olduğu tığ oyalarını ve el işi süslemelerini seveceğinizi umuyoruz. Bu harika modelleri inceleyerek, siz de kendinize şık bir tığ oyası arşivi oluşturabilirsiniz. Önceki paylaşımlarımızda da tığ oyasıyla yapılan birçok modeli sizlere sunmuştuk. Aralarında daha önce hiçbir yerde görmemiş olabileceğiniz, iğne oyasının en güzel işlemeleri yer almaktadır. Tığ işi yazma oyaları, tığ oyası tülbent kenarları ve tığ oyası yazma kenarı gibi oldukça emek harcanması gereken türler göz alıcı durmaktadır.

Beğenilen Tığ Oyaları

Havluları, tülbentleri, yazmaları ve el işlerini çok daha kolay şekilde süslemek için her bayan gibi, siz de mutlaka tığ oyasını kullanabilirsiniz. Basit yapımı olan oldukça da eğlenceli gelecek tığ işi çalışmalar, biraz da hayal gücünüzü eklediğinizde muhteşem sonuçlar verebilir. Kendinize özgü birçok modeli zorlanmadan arzu edeceğiniz şekilde işleyebilirsiniz. Oya arşiviniz darsa ve daha yenilerini evdeki oya arşivinize eklemek isterseniz, bu ve benzeri güzel çalışmalarımızda yer alan modelleri siz de yaparak biriktirebilirsiniz. Hep aynı oyaları kullanamamak için size özel hazırladığımız bu örnekleri beğeneceğinizi umuyoruz bayanlar.

Birbirinden Güzel Tığ Oyası Modelleri

Tığ işiyle ne kadar harika örnekleri  oluşturabileceğinizi resimli galerimizde sunulan modellerden siz de anlayabilirsiniz. Bunları ben de yapmalıyım diyeceğinize eminiz sevgili hanımlar. Yazma kenarları için tığ oyalarını başörtülerini yaparken, tülbent kenarlarını süslerken veya yazmaları süslerken kullanabilirsiniz. Tığ işiyle yapacağınız süslemeler, yazmalarınızı daha bir alımlı hale getirecektir. Dilerseniz sunulan örneklere şöyle bir göz atalım.

İlk iki resimli örnekte renklerin uyumu göze çarpmaktadır. Pembe ve siyahlı ilk örnekle birden fazla rengin kullanıldığı örneğimiz kesinlikle yapılmaya değer duruyor. Devam ettiğimize ikinci resimli örnekte ise kenarı art arda süslenmiş papatya motifli modelde, bütün bayanların bende de bulunsun diyecekleri iğne oyası örneklerindendir. Bir sonraki örnekte ise adeta kolye tarzı duran işlemeler, yazma ve tülbent kenarlarına fazlasıyla yakışacak gibi görünüyor. Son olarak yeşilin hakim olduğu bir sonraki resimde pembeyle ve açık pembeyle yeşil renk kesinlikle uyumlu durmaktadır. Diğer örnekleri de inceleyerek, kendinize uygun motifleri çıkarabilirsiniz sevgili hanımlar.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı