Bebekler için Kulaklı Kolay Bere Yapımı

Bebekler için Kulaklı Kolay Bere Çalışması
Bebekler için Kulaklı Kolay Bere Çalışması

Şişle örülen bu kulaklı bere modeli ile kış günlerinde bebek ya da çocuklarınızın kafaları üşümesin. Aslında bu bere hırka ile birlikte bir takım halinde örülmüş. Ancak bu videolu anlatımında sadece berenin nasıl örüldüğü gösterilmiş. Bize de siz değerli takipçilerimize bu kolay bere modeli yapımını paylaşmak düştü.

Sizlere daha önce tığla kolay bere yapımı ile ilgili bilgiler ve anlatımlar sunmuştuk. Şimdi de şişle olanı sizlerle paylaşıyoruz. Özellikle hiç örgü bilmeyenlerin bile yapabileceği zorlukta bir berenin yapımını aktarmaya çalışacağız.

Takımın bir parçası olan hırka kapüşonlu olduğu için bere başı saran dar bir şekilde çalışılmış. Model anlatımı Nako Elit Baby bebe ipi, 3,5 ve 3,75 numara olan iki ayrı şiş numarası ile yapılmış.

Kulaklı Kolay Bere Yapımı
Kulaklı Kolay Bere Yapımı

Şişle Çalışılan Kulaklıklı Kolay Bere Modeli Nasıl Örülür?

Berenin alt kısmı biraz sıkı olması istenildiği için 3,5 numara şişle lastik örgü ile çalışılmış. Diğer kısımları ise 3,75 numara şişle tamamıyla haroşa olarak örülmüş. Yani kulaklı kolay bere yapımı iki ayrı aşamada gerçekleşmiş.

Berenin yapımına şişe 78 ilmek geçirilerek başlanmış ve 1 düz-1 ters şeklinde 6 sıra lastik örülmüş. Lastik kısmı bittikten sonra 3,75 numaralı şişe geçilmiş ve haroşa örgü ile berenin örülmesine devam edilmiş. Berenin tepe noktasına kadar toplamda 22 diş düz haroşa örüldükten sonra kesme işlemlerine başlanmış. Tepe noktasına gelince ip uzun kuyruk bırakılarak kesilmiş ve dikim aşamasına geçilmiş.

Görüldüğü gibi basit örgü teknikleri ile ortaya 1 yaş bebekler için uygun bir bere modeli çıkarılmış. Dilerseniz nasıl örüldüğünün detaylarını aşağıdaki videosunu izleyerek öğrenelim.

Kaynak: https://youtu.be/UKy4uUsquak (ELİF PİRENVİSE Bebeğim Örgülerim)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı