Ana Sayfa Örgü Modelleri Bebek Eldiven Örneği Yapımı

Bebek Eldiven Örneği Yapımı

Bebek Eldiven Örneği Yap

Merhabalar, sizlere bebeklerinize özel ya da bebeği olacak kişilere hediyelik olabilecek bebek eldiven örneği yapılışını anlatacağım. Kış aylarında minik bebeklere özel düşünülmüş olan bu eldivenler, görüntüde mükemmel olup yapımı da gayet basit örneklerdir. Yarım kalmış iplerinizi dahi değerlendireceğiniz kadar şahane bu bebek eldiveni örneklerini sizde dilerseniz kendinize örebilirsiniz. Malzemelerimiz herhangi bir markanın bebe ipi ve tığ olacaktır. Her zaman tığla yapılan örnekleri çok severek yapmışımdır. Sizde kolay işlenebilen bu örnekleri sevecek basit şekilde işleyebileceksiniz. Yapılış aşamasına geçtiğimizde, öncelikli olarak halkaları oluşturmamız gerekecektir. Sonrasında ise üç zincir çektikten sonra halkanın içini doldurmamız gerekecektir.

Devamında aynı halkaya başlarken üç tane daha zincir çekerek el işimizi ilerletiyoruz. Sonrasında örgü işi olarak ikili trabzan yaparak ilerleyip daha sonra ise halkamızı ikili trabzan yaparak devam ettirmeliyiz. El işinde devam ettiğimizde sıramızı bitirdikten sonra ise birleştirerek diğer sıralara geçip 3 zincir daha çekmeliyiz. Devamında yine aynı şekilde her halkaya bir ve ikili trabzan örmek kaydıyla, 7 sıra oluşana kadar, her sırada artırma yapmayı sürdürüyoruz. Yedinci sırada ise eldivenin boyutunu tamamlamış olacağız. Sekizinci sıramızda bir kez dolamalıyız ve devamında halkamıza batarak ikili beş adeta trabzan örmemizi gerçekleştirip sonraki halkaya geçeceğiz. Sonraki halkada birleştirme yapmalıyız. İkinci halkamıza battıktan sonra yine ikili stilde trabzan yaparak beş taneyle devam etmeliyiz.

Gayet kolay ilerleyen bebek eldiveni tığ işi çalışmamızda yavaş yavaş sona yaklaşıyoruz. Son işlemi sürdürürken kenar kısımlarını ise oluşturmuş olacağımızı söylemek isterim. Sonrasında ise kurdele kısmı için devam edeceğiz. Kurdelemizi oluşturmak için ise eldivenin etrafından geçirmek kaydıyla, ön kısmına fiyonk halindeki bağlantımızı çekerek devam ediyoruz. Bu işlemi bitirince tığ işi bebek eldiveni çalışmamızı bitirmiş olacağız. Tığ işi olan eldivenler ilk başta biraz karışık gibi görünse de aslında son derece kolay örnekler olduğunu, örgünüzü bitirdiğinizde sizde anlayacaksınız. Ben merak edip ördüm ve tıpkı anlatıldığı gibi ilerlediğimde herhangi bir problem oluşmadı. Gayet basit şekilde tamamladım ve bu örnek hoşuma dahi gitti diyebilirim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here