Baykuşlu Bere Yapımı

Baykuşlu Bere
Baykuşlu Bere

Merhaba bayanlar; bu örgü çalışmasında sizlere baykuşlu bere yapılışından söz etmek istiyoruz. Genellikle çocuk ve bebekler için örülmekte olan, oldukça şirin hayvan figürlerinin yer aldığı popüler modellerdendir. Son zamanların en popüler örgüleri arasında görülen baykuşlu bere, yapımı son derece basit gelecek örneklerdendir. Çocuklara özel filmlerde de sıkça karşımızda çıkan baykuş figürü, çocukların sevdikleri hayvanlar arasındadır. Şiş ve tığla el örgüsü yapımlarında, her zamana daha farklı gelecek örgülerin tutulduğunu söylemek doğru olacaktır.

Baykuşlu Bere Yapım Malzemeleri

Malzemeler; renk tercihleri size kalacak şekilde renkli ipler, tığ ya da şiş. Bu malzemelerin yanında, el becerinizi geliştirecek örnekteki gibi süslemeler. İsteğe bağlı berenin süslemesi için değişik ufak türde araç gereçler. Bu özel bere örüp bitirildiğinde, son derece güzel görünecek baykuşlu berelerden olacaktır. Baykuş örgü modelleri sadece bere yapımlarında değil, şiş işi örgü tekniğinde de yer almaktadır. Baykuşlu motif örnekleri, bir kazağın robasında ya da eldivenlerin üzerlerinde bulunmaktadır.

Baykuşlu Bere Resimli Anlatım

Baykuşlu Bere Nasıl Yapılır?

Baykuş modelli bereler yerine, kimi zaman çocuklar için battaniye ya da çanta üzerinde de yer alabilmektedir. Çoğu zaman baykuşlu örnekler, küçük motifli aplike işi süslemelere de güzel bir ihtişam katabilmektedir. Dantel modellerinden örgü türündeki yastıklara, salon ortasına serilebilecek paspaslara kadar, her türlü örgü modeline can katan baykuş motifini kesinlikle seveceksiniz. Soğuk havalarda kullanılan atkılarda, çocuk bebeklerin örgü oyuncaklarında, baykuş motiflerinin yeri bir başka olmaktadır. Çocukların çok sevdiği baykuşlu bereleri, vaktiniz olduğunda mutlaka denemenizi önermekteyiz.

Resimli örnekte göreceğiniz üzere, kırmızı ve kahverengi, kırmızı ve okyanus yeşili renkte baykuşlu bereden, değişik türdeki birçok renk kombinini görmeniz mümkündür. Siz de bu şirin gelecek baykuşlu bereleri örerek, çocuklarınızın soğuk havalarda başlarının üşümemesini sağlayabilirsiniz. Dikkat ederseniz örgülerdeki baykuş motifinin, daha farklı türleri de mevcuttur. Örnek resmimizdeki gibi baykuşun göz kısımlarını büyük şekilde yapıp, burnunu da küçük şekilde örebilirsiniz. Görsel açıdan, çocukların daha güzel ve komik bulacağı baykuşlu bereleri siz de elde edebilirsiniz. Örgü seven hanımların mutlaka denemesi gerekecek örgü baykuş motifi, kesinlikle denemeye değer örnekler arasında yer almaktadır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı