Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Bayılacağınız İncili Havlu Kenarı Oyası

Bayılacağınız İncili Havlu Kenarı Oyası

Bayılacağınız İncili Havlu Kenarı Modeli
Bayılacağınız İncili Havlu Kenarı Modeli

Bir yazma kenarı oyasının havlu kenarında nasıl durduğunun paylaşıldığı yeni bir anlatımla karşınızdayız. Bu konuda oldukça başarılı olunduğunu da inci boncuklu havlu kenarı modeli ile görmekteyiz. Evet, bir yazma modelinin (tabi hepsi değil) havlu kenarına da gidebileceğini bu çalışma ile anlamış bulunmaktayız.

Tek renk oya ipi ile inci boncuklarla çalışılan bu yeni havlu kenarı örneğine yazımızın başlığında yazdığımız gibi bayılacaksınız. Hatta aynı modeli namaz örtülerinde, mevlit örtülerinde ve de yazmalarda da mutlaka denemelisiniz.

İncili havlu kenarı 3 sıradan meydana gelmiştir. Sıralardan birinde dondurma çubuğundan yararlanılmıştır. 22 numara tığla örülmüştür. Son sırada kullanılan en küçük boy inci boncuklarla da yapımı tamamlanmıştır.

Bayılacağınız İncili Havlu Kenarı Örneği
Bayılacağınız İncili Havlu Kenarı Örneği

Tığ İşi İnci Boncuklu Havlu Kenarı Modeli Anlatımı

Bu harika güzellikte havlu kenarı oyasının tığ batısı 3 zincir çekerek oluşturulmuştur. İlk sırada her tığ batısından ilmek uzatılıp dondurma çubuğuna geçirilmiştir.

İkinci sırada elde edilen bu uzun ilmekler sürekli 2 zincir çekip kapatılarak birleştirilmişlerdir.

Üçüncü sırada inci boncuklarla çalışılmıştır. İlk önce 6 adet zincir çekilmiş, üzerine 4 adet boncuk atılmıştır. Her boncuk arasına 5 zincir çekilip kapatılmıştır. Sonunda yine 6 zincir çekilmiş ve 3 uzun ilmek atlanıp devamında gelen 2 zincirli araya bu zincirler kapatılmıştır. Bu işlemler havlu kenarı boyunca tekrarlanmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/LL9COPJPUv0 (Oya ve Dantel Dünyası)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here