Ana Sayfa Örgü Videoları Bayan Yelekleri için Haroşalı Çamlar Örgü Modeli

Bayan Yelekleri için Haroşalı Çamlar Örgü Modeli

Haroşalı Çamlar Örgü Modeli Yapımı
Haroşalı Çamlar Örgü Modeli Yapımı

Şişle örülen yeni örgü modellerini ve yapılışlarını paylaşmaya devam ediyoruz. Bu sefer bayan yeleklerinizde kullanabileceğiniz mükemmel bir haroşalı çamlar örgü modeli yapımını paylaşıyoruz. Kendinizi sadece yelek olarak şartlandırmayın daha birçok örgünüzde bu modeli değerlendirebilirsiniz. Bayan yelekleri haricinde bebek battaniyeleri ve bebek yelek modeli olarak da örebilirsiniz.

Buna da Göz Atın: Şişle Çocuk ve Bebek Örgü Modeli Yapılışı

Örneğin kurulumu 16 ilmek ve katları +1 ilmek olmak üzere 8 sıradan oluşuyor. Kenar ilmekleri olarak da +2 ilmek ilave edilmiştir. Örneğin anlatımı videosunda iki motif çıkarılarak yapılmıştır. Bunun için de şişe 35 ilmek atılarak başlangıç hazırlığı yapılmıştır.

Haroşalı Çamlar Örgü Modeli
Haroşalı Çamlar Örgü Modeli

Şişle Haroşalı Çamlar Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Aslında detaylı yazmak isterdik ama videolu anlatımında gayet anlaşılır bir biçimde yapımı gösterilmiştir. 8 sırada kurulan haroşalı çamlar örgü modeli hem düz hem de ters yüzde örülerek oluşturulmuştur.

Örneğin yapımında düz örgü, ters örgü, ilmek kaydırma gibi örgü teknikleri yer almaktadır. Ayrıca ilmekleri birlikte düz ve ters örme gibi teknikler de uygulanmıştır.

Sizler de bu çamlar örgü modelini yelek ve battaniyelerinizde kullanmak istiyorsanız aşağıdaki videosundan yapımını öğrenebilirsiniz.

Haroşalı Çamlar Örgü Modeli Videolu Anlatımı

Kaynak: https://youtu.be/pA1pyJ253lg (Gönülden Örgüler)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here