Bavyera Örgü Örneği Yapımı

bavyera örgü modeli
bavyera örgü modeli

Selam bayanlar; örgüleri hepimiz çok severiz. Fakat bazı hanımların örgüyle hiç işi olmasa bile, bir takım örgü örnekleri onları dahi kendine çekmesini başarır. İşte sizlere bugün bu değerde harika bir örgü örneği sunacağız. Paylaşacağımız örgünün adı bavyera örgü modelidir.  Bu örgüyü yaptıktan sonra örgüyle hiç ilgisi olmayanların bile merak edip inceleyecekleri türde bir örgüye sahip olacaksınız. Bavyera örgü örneği hakkında sizlere nasıl yapılacağı konusunda bilgiler verdikten sonra, siz de basit bir teknikle bu ilgi çekici modeli işleyebileceksiniz. Yapılışı bakımından son derece eğlenceli ve kolay gelecek olan modelde eğleneceğiniz aynı zamanda severek yapacağınız da kesindir.

Bavyera Örgü Örneği Nerelerde Kullanılır

bavyera örgü modeli

Bavyera örgü örneğinin son derece hoş bir görüntüye sahip olması, kullanım alanlarının da güzel olmasına etki etmektedir. Kullanım alanı olarak Bavyera el örgüsü berjer türü eşyalarda, koltuklarda da örgü olarak kullanılabilmektedir. Bu örgü özellikle bu iki şık üzerine örülür ve konuldukları koltukla berjer türü eşyalara da ayrı bir hava katmaktadır. Aslında bu modellere çok yakışır, fakat isteyen istediği şeyde bu örgüyü rahtça kullanabilir.

Bavyera Örgü Örneği Yapılışı

Bavyera Örgü Resimli

Çok sevilecek ve işlenmek istenecek modeller arasındaki bavyera modelinin nasıl örüldüğü konusuna gelirsek, sadece başlangıç örgüsünün diğer örgülerden biraz farklı olduğunu belirtebiliriz. Devamında ise diğer türdeki örgü işlemleri gibi sürekli birbirini tekrar eden bir örme stiline sahiptir. Kısa sürede örülebilen bavyera örgüsü, örülecek nesnenin türüne göre de çok çabuk örgünün sonuna yaklaşılabilmektedir.

Örme stillinde tıpkı Afgan örgü işindeki eklemeli modeller gibi, bizim sizlere sunduğumuz bu şık örgüde yani bavyera örgüde de ayrı ayrı örülerek sonradan ekleme işlemi yapılır. Şiş ya da tığla isteğe göre örülebilen yegane örneklerdendir. Bavyera örnekler genellikle şişe benzeyen kalın türdeki tığlarla örülmektedir. Seçilecek iplerle örgünün ön plana çıkartılması sağlanabilir.

İki tığ kullanarak ya da şişle örülebilecek bavyera örgü, geniş battaniyelerde de sıklıkla tercih edilebilmektedir. Şal olarak da kullanılabilen bavyera örgü, şalın dışında bere ve atkılarda da kullanılabilmektedir. Yatak odasına şıklık katmak isteyecek hanımlar, bavyera örgüyü sepet şeklinde de örebilirler. Resimli anlatımdan yararlanarak bu kolay örgüyü sizde deneyebilirsiniz. Farklı güzellikte örgülerde görüşmek üzere hanımlar.

Bavyera Örgü Örneği
bavyera örgü modeli
bavyera el örgüsü
Bavyera Örgü Resimli
Bavyera Örgü Yapımı
Bavyera Örgü Nasıl Yapılır
Resimli Bavyera Örgü Anlatımı
Bavyera Örgü Anlatımlı
Bavyera Örneği
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı