Battaniye ve Yelek için Tığ İşi V Örgü Modeli

Yen Tığ İşi V Örgü Modeli
Yen Tığ İşi V Örgü Modeli

Sizlere yine çok kolay bir örgü modelinin yapılışından bahsedeceğiz. Tığla örülen ve battaniyelerde, hırkalarda, yeleklerde, kırlentlerde kullanabileceğiniz yeni V örgü modeli yapılışını inceleyeceğiz. Daha önceden paylaştığımız basit tığ işi V battaniye modeli gibi yeni bir model öğreneceğiz.

Adından da anlaşılacağı gibi örnek V’ler şeklinde ilerliyor. Teklisi de yapılabildiği gibi bu modelde ikili ve toplamalı bir şekilde yapılıyor. Yine kalan iplerinde değerlendirilebileceği hem kolay hem de hızlı ilerleyen bir örgü desenidir.

Kolay Tığ İşi V Örgü Modeli Yapılışı

Bir miktar zincir çekilerek V örgü örneğinin kurulumuna başlanır. Tığın başına alarak 4. Zincirin içine ikili tırabzan yapılır gibi ilerlenir. Yalnız burada bir püf noktasından bahsetmek gerekir.

Yen Tığ İşi V Örgü Örneği
Yen Tığ İşi V Örgü Örneği

Önce kendi dibine batarak tığ üzerine 2 ilmek daha alınır, sonra 3. zincire batarak tığa 2 ilmek alınarak hepsi birlikte toplanır. Böylelikle ters V örgü desenleri elde edilir.

Sonraki sıralar ister tek renkle devam edilebilir, istenirse de her sırada ip kopartılıp farklı renklerde örülebilir. İp kopartılırsa düz yüzden devam edilir. Tek renk ile devam edilecekse de sıra sonunda 3 zincir çekilir ve tersinden aynı işlemler tekrarlanır.

V Model Örgü Battaniye ve Yelek Modeli Videolu Anlatımı

Kaynak: https://youtu.be/gJlPYT0NR7A (atolyehobi)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı