Batik İple Bere ve Atkı Çalışması

Batik İple Bere ve Atkı Çalışması
Batik İple Bere ve Atkı Çalışması

Alize batik iplerle örülen harika bir bere çalışmasını videolu anlatımı ile birlikte sizlerin beğenisine sunuyoruz. Sadece iki yumak kullanarak içinde 12 farklı rengi barındıran batik iplerle güzel bayan beresi öğrenmiş olacaksınız. Görünümü itibari ile ressam beresi elde edeceğiniz bu çalışma ile batik iplerle ne kadar güzel örgüler örebileceğinizi göreceksiniz.

Sadece birer yumak kullanılarak bu güzelim bere ve atkı modeli oluşturulmuştur. Angora ip olması nedeni ile 1 yumaktan bu şekilde uzun, ince ve dolayısıyla hafif örgüler çıkarılabilmek mümkün olmaktadır.

Atkı için 6 numara şiş kullanılmış, 50 ilmekle başlanmış ve tamamı düz örgü tekniği ile kolay bir şekilde örülmüştür. İki ayrı batik ipin yarısı kullanılarak batik atkı modeli yapımı bitirilmiştir.

Batik İple Bere Modeli
Batik İple Bere Modeli

Bere için kalan yarım yumaklar kullanılmıştır. Biraz kalın olması istenildiği için ip ikiye katlanarak örülmüştür. Bu batik bere modeli atkının aksine tığla örülmüştür ve 4 numaralı tığ kullanılmıştır.

Bir sihirli halka oluşturulup berenin yapımına başlanmış ve birkaç sıra daire şeklinde örülerek arka kısmı örülmüştür. Örülürken de yan yana sıralanmış üçlü tırabzanlarla kolay bir örme tekniğine başvurulmuştur. Artırma tekniği ile bere büyütülerek lastik kısmına kadar gelinmiştir. Lastik kısmı da örülerek batik bere örneği tamamlanmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/aSrPd2k–LY (Alize Yarns)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı