Ana Sayfa Örgü Modelleri Basit ve Şık Şal Örgü Modeli

Basit ve Şık Şal Örgü Modeli

Örgü Şal Modeli
Örgü Şal Modeli

Sizlere özellikleri bakımından kolay modelleri sunmaya gayret ediyoruz. Bu şekilde yaparken sıkılmayacağınız, farklı ve harika sonuçları alabileceğiniz örgüler sağlıyoruz. Eşsiz yapısı ile seveceğiniz ve örmekten keyif alacağınız bu modeller, her şekilde sizlerin de aktif olarak hizmet alacağı, en doğru seçeneklerdir. Bu yazımızda da sizlere şık ve oldukça kolay bir şal örgü modeli paylaşmak istedik. Gerçekten yapımı çok kolay olan bu modeli, eli tığ tutan herkes yapabilir. Modelimizi ister tek renk, ister farklı renklerde, isterseniz ebruli ip ile yapabilirsiniz.

Basit Şal Örgü Modeli

İşlem şemasını yukarıda görmektesiniz.

Motif için aşamaları hemen size aktaralım.

12 zincir çekin ve başlangıç noktanız ile birleştirip büyükçe bir halka elde edin.

Üzerine 12 tane sık iğne yapın.

Bu şekilde şal örgü modeli temelini oluşturmuş olacaksınız. Sonrası yine zincir yaparak devam edecek.

Şimdi şemada da gördüğünüz gibi 12 yaprak var ve bir büyük, bir küçük yaprak şeklinde devam ediyorlar.

Küçük yaprak için 15 zincir çekip hemen sık iğne ile alta inin.

Büyük yaprak için 20 sık iğne yaparak yine alta inin.

Bu şekilde toplam 12 yaprak elde edeceksiniz. Bu yapraklar bir büyük, bir küçük.

Şimdi şal örgü modeli detaylarına baktığınızda ekleme işlemini de görebilirsiniz. Modeli bozmadan, her bir yaprak, diğer motifin yaprağına denk gelecek şekilde ekleyin. Kısa yaprakları, kısa olan diğer yapraklar ile eklerken, araya biraz zincir atabilirsiniz. Bu şekilde modelde bozulma olmaz.

Uç kısımlar için farklı duruş sağlamak amacı ile zincirleri örün ve ekleyin. Sonrasında en uza püskül ilave edebilirsiniz.

Şık Şal Örgü Modeli

Modelimizin bitmiş halini yukarıda ki resimde görebilirsiniz. Oldukça basit olmasına karşın inanılmaz şık ve güzel bir duruşu var. Dilediğiniz şekilde bu modeli yapabilirsiniz. Etkili ve inanılmaz sonuçlar için renkli uygulamaları önerebiliriz. Örneğin, çiçeğin sık iğnelerini sarı, yaprak kısımlarını beyaz yaparak, hoş bir papatya elde edebilirsiniz. Kıyafetleriniz ile de harika uyum sağlayacak olan bu özel model şalını sadece zincir ve sık iğneden oluştuğu için kolayca ve hızlı bir şekilde sizler de yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here